Kam na letní dovolenou? Máchovo jezero ohromí malé i velké výletníky!

Lenka Němcová
21. června 2018
2 minuty čtení

Milovníci koupání, vodních a suchozemských sportů, relaxace na pláži i výletů na zajímavá místa neodolají letní dovolené u Máchova jezera. Nejmenší členové rodiny ocení tobogány a skluzavky, dospělí dosažitelnost přírodních i historických drahokamů a chatky Máchovo jezero.

Odpočinek u největšího rybníka Česka

I když se říká Mácháči jezero, je to vlastně největší rybník v Čechách. Byl založen v roce 1366 Karlem IV. a nabízí radovánky na čtyřech plážích. Nejznámější jsou Staré Splavy a Doksy. Neschází tobogány, letní atrakce a pestrost občerstvení. O Kachním a Myším ostrůvku se povídá mnoho pověstí a zároveň jsou domovinou ptactva. Na hladině jezera objevíte šlapadla, lodičky a malé jachty. Lze zmínit okružní jízdu výletním parníkem, cyklistiku, pěší turistiku, adrenalinové sporty i noční rej na diskotékách.

Proč vyrazit k Máchovu jezeru?

Pokud dáte přednost relaxaci na Mácháči, jako mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v nitru krásné přírody. Vodní radosti budete mít na dosah ruky, kdykoliv se vám zamane. Sportovní aktivity na čerstvém vzduchu, kulturní akce, bohatá nabídka turistických tras a cyklostezek vedoucích k hradům či zámkům. Dovolená v tuzemsku je vždy perfektní stejně jako Máchovo jezero ubytování ve Starých Splavech.

Pohodlné chaty v osadě Elite

Chatová lokalita Elite u Máchova jezera ve Starých Splavech disponuje 4 lůžkovými chatkami s chladničkou, které jsou, co by kamenem dohodil od jídelny s barem, společného sociálního zařízení, ohniště, houpaček, prolézaček a pískoviště. Okolí vybízí k výletům na hrady Bezděz, Houska, Sloup v Čechách anebo na zámky Zákupy, Zahrádky a Dětěnice . Výlety do liberecké ZOO a Aquaparku Babylon potěší celou rodinu. Sportovní nadšenci mohou vystoupat na Ještěd! Podívejte se na https://www.elite-stare-splavy.cz/ubytovani.html a rezervujte si útulné ubytování Máchovo jezero ještě dnes!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky