Finance

Jak řešit odškodnění po dopravní nehodě?

Dopravní nehoda je krajně nepříjemná záležitost, a to i v případě, kdy se žádný z účastníků nezraní a dojde „jen“ na pár pomačkaných plechů. Následky však nemusí být pouze fyzického charakteru – některé lidi událost ovlivní po psychické stránce a nemohou se s ní vypořádat po několik měsíců, let, či dokonce celý život. Pokud navíc dojde i ke škodě na zranění, situace je o to vážnější. A jakkoliv se hodnota peněz nemůže srovnávat se zdravím, finanční kompenzace neboli odškodnění může následky nehody alespoň zmírnit.

Máte na odškodnění po dopravní nehodě nárok?

Poškozený má v případě dopravní nehody způsobené nepozorností či bezohledným jednáním jiného účastníka silničního provozu nárok na odškodnění ve výši, která odpovídá závažnosti zranění. Povinné odškodnění po dopravní nehodě je ukotveno v občanském zákoníku a platí, že výše peněžité náhrady by měla kompenzovat vytrpěnou bolest a další újmy, byť jiného než materiálního charakteru. Ale kolik přesně oběť dopravní nehody dostane? V praxi záleží na vhodně zvolené strategii a správné argumentaci v rámci jednání s viníky a pojišťovnami.

Nechte se zastupovat odborníky

Pokud máte pocit, že je odškodnění dopravní nehoda nad vaše síly a pravděpodobně by se vám nepodařilo dosáhnout na částku, na kterou máte nárok, nechte se zastupovat. Kvalifikovaní odborníci vám vysvětlí, jak při řešení celé záležitosti postupovat, a zajistí všechny nezbytné úkony.

Dlouholetými zkušenostmi v oboru se mohou pochlubit například kvalifikovaní specialisté na odškodnění z První zdravotní poradenské. Případ s vámi bezplatně zkonzultují a zajistí vám právní zastoupení včetně všech souvisejících služeb.

Abyste dosáhli na adekvátní odškodnění, se nemusíte orientovat v právu a paragrafech. První poradenská úzce spolupracuje s renomovanou advokátní kanceláří a v jejím zájmu je nejlepší výsledek. Odměnu zaplatíte až v případě úspěšného vymožení odškodnění. Podrobnosti najdete na 1zdravotni.cz.

Další články

Netflix plánuje další zdražování: Co to znamená pro české uživatele?

Investice do dluhopisů Uniprospe: Jaké jsou výnosy?

I při vysokých cenách energií je dnes možné ušetřit

Pravidelné investování je šikovným způsobem, jak ochránit své finance před nenasytnou inflací

Férové nebankovní půjčky, které vás nezruinují

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *