Finance

Jak řešit odškodnění po dopravní nehodě?

Dopravní nehoda je krajně nepříjemná záležitost, a to i v případě, kdy se žádný z účastníků nezraní a dojde „jen“ na pár pomačkaných plechů. Následky však nemusí být pouze fyzického charakteru – některé lidi událost ovlivní po psychické stránce a nemohou se s ní vypořádat po několik měsíců, let, či dokonce celý život. Pokud navíc dojde i ke škodě na zranění, situace je o to vážnější. A jakkoliv se hodnota peněz nemůže srovnávat se zdravím, finanční kompenzace neboli odškodnění může následky nehody alespoň zmírnit.

Máte na odškodnění po dopravní nehodě nárok?

Poškozený má v případě dopravní nehody způsobené nepozorností či bezohledným jednáním jiného účastníka silničního provozu nárok na odškodnění ve výši, která odpovídá závažnosti zranění. Povinné odškodnění po dopravní nehodě je ukotveno v občanském zákoníku a platí, že výše peněžité náhrady by měla kompenzovat vytrpěnou bolest a další újmy, byť jiného než materiálního charakteru. Ale kolik přesně oběť dopravní nehody dostane? V praxi záleží na vhodně zvolené strategii a správné argumentaci v rámci jednání s viníky a pojišťovnami.

Nechte se zastupovat odborníky

Pokud máte pocit, že je odškodnění dopravní nehoda nad vaše síly a pravděpodobně by se vám nepodařilo dosáhnout na částku, na kterou máte nárok, nechte se zastupovat. Kvalifikovaní odborníci vám vysvětlí, jak při řešení celé záležitosti postupovat, a zajistí všechny nezbytné úkony.

Dlouholetými zkušenostmi v oboru se mohou pochlubit například kvalifikovaní specialisté na odškodnění z První zdravotní poradenské. Případ s vámi bezplatně zkonzultují a zajistí vám právní zastoupení včetně všech souvisejících služeb.

Abyste dosáhli na adekvátní odškodnění, se nemusíte orientovat v právu a paragrafech. První poradenská úzce spolupracuje s renomovanou advokátní kanceláří a v jejím zájmu je nejlepší výsledek. Odměnu zaplatíte až v případě úspěšného vymožení odškodnění. Podrobnosti najdete na 1zdravotni.cz.

Další články

Světelná reklama rozzáří vaši provozovnu a přivede nové zákazníky

DRFG podporuje Východočeské filharmoniky

Rychlé půjčky válcují kreditní karty

Jaké jsou přednosti debetní karty a kreditní karty?

Bankovní vs. nebankovní půjčky: Které jsou výhodnější?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *