Reflexní vesta: Velký ochránce vašeho dítěte

Lenka Němcová
21. listopadu 2018
2 minuty čtení

Cílem každého milujícího rodiče je bezpečnost svého dítěte. Spousta jinak zodpovědných tatínků a maminek přesto zapomíná, že nebezpečí může hrozit i jinde než na internetu či v prostředí šikanátora ve škole. S ohledem na aktuální počasí se jako vysoce rizikové jeví okolí silnic. Řidiče trápí snížená viditelnost a mohou snadno přehlédnout chodce, kteří se jim připletou do cesty. A jistě nemusíme zdůrazňovat, že děti jdou vidět ještě o něco hůř.

Cena za bezpečnost dítěte v bezprostředním okolí silnice přitom není nijak vysoká. Méně než sto korun, tolik stojí reflexní vesta, která již zachránila nespočet životů.

Reflexní vestu dítě využije vždy, když vyrazí ven za snížené viditelnosti. Může to být v brzkých ranních hodinách, kdy vyráží do školky či školy, ale i během sychravého odpoledne. A samozřejmě na večer. Stmívá se poměrně brzy a drobná dětská postava není v šeru příliš vidět. Střet s automobilem, byť jedoucího poměrně nízkou rychlostí, může mít fatální následky.

Dítě je díky reflexní vestě vidět na mnohem větší vzdálenost

Jestli váš potomek opouští bezpečí svého domova v době, kdy je venku tma, případně mlha či déšť, měl by mít na sobě reflexní vestu. Díky speciálnímu retroreflexnímu materiálu ho účastníci provozu uvidí na podstatně větší vzdálenost. Rozdíl může být až desetinásobný: zatímco postava v tmavším oblečení je za volantem vidět na cca 18 metrů, reflexní vesta tuto vzdálenost prodlužuje na slušných 200 metrů, což je dost na včasné zastavení vozidla i při vyšší rychlosti.

Kde reflexní vestu pro dítě seženete?

Věříme, že po přečtení tohoto článku vám již reflexní vesta nepřipadá jako zbytečná. Zakoupit ji můžete i online – například u specializovaného prodejce Altima.cz. Stojí pár desítek korun, a přesto může zachránit život…

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky