Vzdělání

Jak se pozná kvalitní jazyková škola?

Chystáte se vylepšit si jazykové dovednosti a hledáte kvalitní jazykovou školu ve vašem okolí? Pak je dobré si ujasnit několik věcí, podle nichž poznáte, jaký institut vás cizí jazyk naučí dobře a rychle.

Dobrou školu poznáte podle toho, kdo vás učí

V první řadě hraje svou roli to, zda má jazyková škola dostatek kvalitních lektorů. Poznat se to dá už podle nabídky. Vždy by měla uvádět, zda využívá pouze místní lektory, nebo se do výuky zapojují také rodilí mluvčí. Cizí jazyk se učí lépe, pokud s vámi alespoň občas mluví někdo, kdo jej ovládá jako svůj mateřský, protože si pak váš mozek lépe zvykne na daný přízvuk. Oceníte to hlavně v okamžiku, kdy pojedete do ciziny. Mnozí z nás ví, jak je těžké se dorozumět například ve Velké Británii s klasickou školní angličtinou, kterou do nás biflovaly učitelky na základní škole, jež mnohdy byly jen pár lekcí před námi.

Pozor na přeplněné kurzy, vysoký počet studentů nikdy nedělá dobrotu

Vždy je dobré, pokud se ve třídě nachází spíše menší počet studentů. Díky tomu se častěji dostanete ke slovu. Čím více mluvíte, tím je učení rychlejší a snadnější. Například jazyková škola Praha 2 nabízí kurzy cizích jazyků, kterých se zúčastňuje jen skupinka v počtu maximálně 10 osob. Právě takovéto číslo je pro výuku ideální.

Výuka má být přirozená s využíváním moderních studijních pomůcek

Každá jazyková škola by v rámci své nabídky měla uvádět také učební pomůcky, jež při výuce používá. Dále je nutné mít přehled o tom, jakým způsobem samotná výuka probíhá. Je lepší, pakliže se klade důraz spíše na komunikaci nežli na gramatiku a její násilné biflování. Cizí jazyk se člověk nejlépe naučí, pokud jde přirozenou cestou, jako je tomu u malých dětí, když se postupně učí svůj rodný jazyk. Také tehdy přichází na řadu nejprve mluvení, teprve poté písemný projev a gramatika.
S bohatou nabídkou přichází jazyková škola na Praze 2. O možnosti sjednání kurzů v této instituci se dozvíte více informací na webových stránkách https://www.jazykovekurzypraha.cz.

Štítky

Další články

Naučte se nenásilné komunikaci

Svařování samotného hliníku

Jak cestování inspiruje studenty před začátkem školního roku

Blíží se přijímačky. Kolik času věnovat přípravě na přijímací zkoušky?

Jazykové kurzy angličtiny vám otevřou nové možnosti

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *