Tipy a rady

Jak si vybrat správnou čelovku?

Čelovka je nejlepší přítel každého, kdo si na něco potřebuje posvítit a současně chce mít obě ruce volné. Protože již jak napovídá její název – nosí se na čele sepnutá kolem hlavy pomocí popruhů. Je jako stvořená pro sportovce, chataře či kutily, ale samozřejmě nachází využití i při jiných aktivitách. Výběr správného typu není složitý – přeci jen jde o poměrně jednoduché zařízení. Přesto je vhodné dodržet specifická pravidla a přihlédnout k určitým kritériím. Podrobnosti najdete v tomto článku.

Čelovku vybírejte podle aktivity

Než přistoupíte k selekci konkrétního modelu, ujasněte si své požadavky a zeptejte se sami sebe, pro jaké účely čelovku kupujete. Bude vám dělat společnost při večerním jogingu? Je pro vás důležitá vysoká voděodolnost, protože se s ní budete pohybovat ve vlhkém prostředí nebo v dešti? Poté se můžete zaměřit na konkrétní parametry, z nichž nejdůležitější jsou vlastnosti světla (světelný tok, dosvit, doba svícení a velikost světelného kuželu), hmotnost, odolnost, ovládání a další praktické vlastnosti včetně způsobu napájení.

Kolik za čelovku utratit?

Na trhu je široké spektrum modelů, které jsou si na první pohled velmi podobné. Přitom se mohou lišit snad ve všech ohledech – na jedné straně stojí velmi odolné a vysoce výkonné čelovky, na druhé pak cenově dostupnější, ale méně kvalitní zařízení. Pokuste se zapojit selský rozum a zvažte, nakolik má pro vás smysl investice do dražšího typu. A samozřejmě to platí i naopak – podezřele levná čelovka nebude mít dlouhou životnost.

Nechcete neustále dokupovat baterky?

Čelovka není perpetuum mobile – k provozu potřebuje energii, kterou jí můžete dodávat z baterií (obvykle 3×AAA, ale může se lišit podle modelu), ale také pomocí USB kabelu. Jako nejpraktičtější a velmi úsporné řešení se proto jeví LED čelovka s USB. Seženete ji například na levne-ledzarovky.cz.

Další články

Krepová lepicí páska šetří čas a umožňuje precizní práci

Přepravky z plastu se právem řadí k nejlepším

5 důvodů, proč jet do školy nebo práce na kole

Sportovní sázení: Jakých zásadních pravidel byste se měli držet?

Propanbutanové láhve v praktickém balení nejen pro kempování

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *