Jak správně pečovat o rty?

Adam Valový
19. prosince 2014
3 minuty čtení

Rty jsou ozdobou každé ženy, hrají důležitou úlohu v celkovém dojmu, kterým působíme. Pokud máme hezkou, upravenou tvář, avšak suché, popraskané či přímo loupající se rty, budou to minusové body pro nás. Je tudíž nutné, zvláště v chladném počasí, na své rty nezapomínat a dopřát jim trochu péče.

Ono snadné popraskání je důsledkem toho, že rty nemají mazové žlázy. Proto jim musíme dodávat potřebnou vláhu v podobě balzámů na rty. Stav našich úst také ovlivňujeme stravou. Jestli­že je máme často suché či s popraskanými koutky, pak nám mohou scházet vitamíny skupiny B a zinek. Pokud si děláme peeling obličeje, nemusíme rty vynechávat. Odstraní se jím totiž odumřelé buňky. Několikrát denně je promažeme balzámem či jelením lojem. Když nemáme nic po ruce, po­stačí nám klidně i mastný krém. Za každého počasí bychom měli používat přípravek s UV fakto­rem.

Jste-li příznivkyní rtěnek nebo lesků na rty, nemusíte se jich vzdát. Jen si vybírejte hydra­tační či vyživující druhy. Nakonec nezapomeňte na důkladné odlíčení. Nejvhodnější je natřít rty pleťovým mlékem a poté setřít vatovým tampónem. Pakliže ráda užíváte přírodní produkty, můžete zkusit trik našich babiček. Ty si na suché rty natírali včelí med, který po 20 minutách setřely. Pří­padně lze také použít propolisovou tinkturu, ta zároveň působí i desinfekčně. Výtažky medu a včelí­ho vosku se i dnes přidávají do tyčinek na rty. Krom toho, že zabraňují vysoušení, tak rovněž urych­lují hojení a jsou vhodné také proti oparům. Jako prevence popraskaných úst se osvědčila jemná masáž zubním kartáčkem, ta rty krásně prokrví.

Mít hezké a přitažlivé rty není nikterak obtížný výkon. Vynaložené úsilí za konečný efekt určitě stojí. Jistě to ocení i váš protějšek, polibek hebkými rty dokáže mnohé.

Foto: Laura Jenkinson (https://www.laurajenkinsonmua.blogspot.co.uk/)

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda, Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky