Příroda a zvířata

Japonec vyrábí kočkám paruky z jejich vlastních chlupů!

Osobně si myslíme, že kočky nemají zapotřebí nosit jakékoliv pokrývky hlavy, a už vůbec ne vyrobené z jejich vlastní srsti. Příběh, o který se s vámi podělíme níže, je proto jeden z nejpodivnějších, jaké jsme kdy četli.

Pokud chováte kočky nebo znáte někoho, kdo je chová, jistě vám nemusíme zdůrazňovat, jak tito čtyřnozí tvorové línají (čest výjimkám). A zatímco drtivá většina majitelů chlupy vyhazuje do odpadu, japonský fotograf Ryo Yamazaki s nimi dělá něco úplně jiného. Možná vás to ani nepřekvapí – s ohledem na to, že jde o Japonce, u kterých jsme zvyklí na ledacos. Tak či onak, umělec srst používá jako materiál, ze kterého vyrábí čepičky – paruky pro své tři skotské klapouché kočky.

Yamazaki je bezesporu kreativní člověk. Vyrábí čepičky a paruky různých tvarů a velikostí. Některé vypadají jako barety, jiné zase napodobují lidské sestřihy. Japonec své kočky miluje a pravidelně dává jejich snímky na Instagram. Jestli se vám jeho podivná tvorba líbí (jakože možná ano, autor má opravdu hodně sledujících), koukněte se na celou kolekci na https://www.instagram.com/rojiman/.

 

Další články

Na co se připravit než si přineseme domů kotě

Proč mají kočky rády krabice?

Levandule a její blahodárný vliv na lidské zdraví

Jak v létě cestovat se psem

Usmívají se kočky?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *