Příroda a zvířata

Japonec vyrábí kočkám paruky z jejich vlastních chlupů!

Osobně si myslíme, že kočky nemají zapotřebí nosit jakékoliv pokrývky hlavy, a už vůbec ne vyrobené z jejich vlastní srsti. Příběh, o který se s vámi podělíme níže, je proto jeden z nejpodivnějších, jaké jsme kdy četli.

Pokud chováte kočky nebo znáte někoho, kdo je chová, jistě vám nemusíme zdůrazňovat, jak tito čtyřnozí tvorové línají (čest výjimkám). A zatímco drtivá většina majitelů chlupy vyhazuje do odpadu, japonský fotograf Ryo Yamazaki s nimi dělá něco úplně jiného. Možná vás to ani nepřekvapí – s ohledem na to, že jde o Japonce, u kterých jsme zvyklí na ledacos. Tak či onak, umělec srst používá jako materiál, ze kterého vyrábí čepičky – paruky pro své tři skotské klapouché kočky.

Yamazaki je bezesporu kreativní člověk. Vyrábí čepičky a paruky různých tvarů a velikostí. Některé vypadají jako barety, jiné zase napodobují lidské sestřihy. Japonec své kočky miluje a pravidelně dává jejich snímky na Instagram. Jestli se vám jeho podivná tvorba líbí (jakože možná ano, autor má opravdu hodně sledujících), koukněte se na celou kolekci na https://www.instagram.com/rojiman/.

 

Další články

Proč vám psi sedají do klína?

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *