Mixér

Je nevěra součást moderní společnosti?

S nevěrným partnerem se setkala v životě řada z nás. Některé jsme dokonce sami tímto podvádějícím partnerem byly, proto nezbývá nic jiného, než konstatovat, že toto stále omílané téma je součástí dnešní uspěchané a přetechnizované doby, ve které se většina honí za mamonem a na tradiční hodnoty a cíle rodiny už jaksi pozapomíná. A se stále se opakujícím výrokem – dej mi pokoj, bolí mě hlava, případně – jsem unavená z práce, je jen krůček k tomu, aby se váš milý začal poohlížet po někom jiném.

Užít si a honem do teplíčka

Tento typ nevěry – zpravidla ten nejméně škodlivý řeší aktuální problémy jednoho z partnerů, kteří místo vzájemné komunikace zvolili svéráznější řešení. K nevěře se nejčastěji uchylují ti, kterým doma něco chybí. Může to být manželka-pečovatelka, manželka-skvělá milenka, muž-živitel rodiny, muž-skvělý milenec nebo cokoli dalšího. Zkrátka a dobře fantazii se meze nekladou. Pokud si však jeden z partnerů najde „bokovku“ a doma stále vystupuje jako vzorný manžel, či manželka, zřejmě na dosavadním stavu nechce nic měnit. Otázkou je, zda se nevěra provalí, či nikoli, jak dlouho trvá a jestli se vzájemné neshody nenakupí natolik, aby vyžadovaly radikálnější řešení, než jen odskočení si do pelechu někoho jiného.

Nevěra bez příčin?

Řeči o tom, jak jsou muži nevyzrálí, potřebují si stále něco dokazovat a ujišťovat se o tom, že mohou mít kteroukoli samici, na kterou si jen ukážou, se na nás valí doslova ze všech stran. Bohužel někteří pánové jsou opravdu určeni pouze k plození potomků a rozsévání svého druhu a genetické informace dále. Pokud na takového alfa samce narazíte, bude vás podvádět i tehdy, pokud mu snesete modré z nebe.

Na závěr je tedy potřeba podotknout, že ať už se nám to líbí nebo ne, nevěra je zkrátka součástí moderní doby. Mnohdy však může být pro vztah přínosem a takové jednorázové „uklouznutí“ utvrdí partnera nebo partnerku, že doma má to nejlepší.

Další články

Leslie Van Houten – členka nechvalně známé Mansonovy sekty – je po více než půl století na svobodě

Vánoční dekorace: Magická výzdoba pro radostné svátky

Jak se vyrábí skleněné vánoční ozdoby

Průlomový výzkum umožňuje ekonomičtější recyklaci lithium-iontových baterií

Aku vrtačka: Šikovný pomocník do každé dílny

Další články