Mixér

Jak přežít dvougenerační bydlení? A je to vůbec možné?

Přijede k vám na návštěvu tchýně? Už týden před plánovaným příjezdem zobete léky na nervy, abyste ve „velký den“ byla krotká jako beránek? Tak a teď si představte, že s vámi bude tchyně s tchánem obývat stejný dům – v horším případě patro nebo byt. Důvodů k takovému rozhodnutí může být vícero – finanční potíže, zdravotní komplikace rodičů nebo jen neschopnost partnera „odstřihnout se“ od pupeční šňůry své maminky (mimochodem – od takového mamánka, utíkejte, seč vám síly stačí). Jak přežít dvougenerační bydlení a nezbláznit se? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Jasně stanovte pravidla

Bydlení s maminkou a tatínek partnera je spadnutí? Ještě před samotným nastěhováním si společně všichni sedněte a stanovte přesná pravidla. Ty mohou zahrnovat například to, že vy s partnerem (a samozřejmě i rodiče) máte své soukromí, které by vám nikdo neměl nijak narušovat. Do rodinné „ústavy“ můžete například zakomponovat také to, že děti jsou dětmi vašimi, nikoli jejich, proto budou veškeré zákazy a příkazy respektovat. Domluvte se také na tom, jakým způsobem budete pečovat o společnou domácnost a jakým finančním dílem se budete na chodu domácnosti podílet. Zapomenout byste neměli také na to, že pokud bude mít kdokoli z rodiny problém, je potřeba „svolat rodinnou schůzi“, případně si zavolat toho, koho se daný problém týká a napjatou situaci vyřešit. Předejdete tak případným stížnostem a pomluvám, které se k vám donesou z úst partnera.

Nenechte si do toho mluvit

„Maminka se ptala, kdy se hodláme vzít a mít děti. Prý by se taky mohlo stát, že později bys už děti nemusela mít, případně bychom mohli vychovávat těžce nemocné dítě.“ Že se vám po tomto výroku otevírá kudla v kapse? Rozhodně nejste sama. I když jste na společné bydlení kývla, rozhodně si nemusíte nechávat diktovat to, kdy si hodláte partnera vzít nebo kdy budete mít děti. Rozhodujte se sama dle sebe a dle svých možností, tchyně za vás rodit ani vychovávat dítě rozhodně nebude.

Další články

Leslie Van Houten – členka nechvalně známé Mansonovy sekty – je po více než půl století na svobodě

Vánoční dekorace: Magická výzdoba pro radostné svátky

Jak se vyrábí skleněné vánoční ozdoby

Průlomový výzkum umožňuje ekonomičtější recyklaci lithium-iontových baterií

Aku vrtačka: Šikovný pomocník do každé dílny

Další články