Finance

Je pro vás obtížné zvolit správný dárek? Zkuste zlaté mince

Výběr toho správného dárku je pro mnoho lidí během na dlouhou trať. Většinou však není nutné si s tím lámat hlavu příliš dlouho. Pokud nemáte žádný nápad, prostě kupte něco univerzálního, co dokáže potěšit prakticky každého.

Může to být lahev kvalitního koňaku, nějaký zážitkový kurz nebo třeba pamětní zlatá mince. Ty jsou v poslední době hodně trendy.

Mohou časem růst na ceně

Kupovat zlato jako dárek není žádná neobvyklá praxe, nicméně se takřka vždy jednalo o šperky různého druhu. Prezenty ve formě mincí jsou mezi běžnými smrtelníky stále ještě relativně novinkou, i když novinkou notně populární. A není se ani čemu divit.

Na rozdíl od výše zmíněných šperků se jedná o vhodné dárky pro muže i ženy a ocenit mince dokáží dokonce i odrostlejší děti. Jednak jsou velmi pěkné, jednak mají i poměrně velkou hodnotu, která s největší pravděpodobností bude časem ještě narůstat.

Zlata je na světě poměrně málo a nestane-li se nějaký zázrak, více ho přibývat nebude. Jeho zdražování je tedy nevyhnutelné, což je ale pozitivní správa pro obdarovaného. Ten může v případě potřeby minci prostě prodat za aktuální cenu a třeba tím získat i dvojnásobek její původní hodnoty.

K narozeninám, svátku i výročí svatby

Stejně jako flašku naplněnou něčím chutným, tak i mince je možné darovat prakticky při všech myslitelných příležitostech. Ocení je lidé, kteří zrovna slaví narozeniny, svátek či mají výročí svatby.

Na mincích je skvělé, že se na ně dají vyrýt i různá věnování, případně pouze jména či znamení zvěrokruhu. Bude-li to zapotřebí, můžete nechat ke jménu přidat i titul. Jde o drobnost, ale dokáže potěšit.

Minci si lze koupit s již vyrytým křestním jménem, nicméně ne vždy je skladem mince se jménem, které zrovna potřebujete. V takovém případě je lepší koupit čistou minci a navštívit s ní rytce.

Další články

Investice do dluhopisů Uniprospe: Jaké jsou výnosy?

I při vysokých cenách energií je dnes možné ušetřit

Pravidelné investování je šikovným způsobem, jak ochránit své finance před nenasytnou inflací

Férové nebankovní půjčky, které vás nezruinují

Jak se vyznat v téměř nekonečné nabídce realitních kanceláří? Zkušenosti předchozích klientů řeknou mnohé

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *