Jinonický dvůr – moderní bydlení v místě s bohatou historií

Lenka Němcová
16. srpna 2018
4 minuty čtení

V okrajové části Prahy, blízko přírodního parku Košíře-Motol, se nachází Jinonický dvůr, oblast mající jedinečný genius loci a velmi dlouhou historii. Lidé se tu pod stolovou horou usadili už dávno. Oblast osídlili v mladší době železné, pak zde stávalo slovanské hradiště, na konci 11. století zde stál dvorec, v 17. století tu vznikl barokní zámeček, který stojí dodnes. A nyní v 21. století je Jinonický dvůr postupně přetvářen na moderní oblast splňující všechny požadavky pro bydlení snů.

Výše zmíněný zámeček slouží jako hlavní bod projektu Jinonický dvůr. Právě kolem něj je budována nová stylová výstavba, která sice nabízí nejmodernější vybavení, ale zároveň respektuje historii místa a okolní přírodu. V blízkém okolí toho objevíte opravdu hodně.

Přírodu tady máte na dosah ruky

Přírodní park Košíře-Motol, Prokopské údolí, svatý Vavřinec, areál Cibulka, Hlubočepy s michovsko-jezuitskými stavbami, starý Smíchov, staroslavný Břevnov, Jinonický rybníček. To všechno lze vidět v blízkosti Jinonického dvora. Lokalita je to úžasná a předpokládá se, že do budoucna se stane „prodlouženou rukou“ Smíchova. Jinonice nabízí zeleň, ale i vymoženosti moderního života. Za deset minut odsud dojdete do nákupního centra Galerie Butovice, kousek je to také do Golf Clubu Praha v Motole nebo SK Motorlet. Poliklinika, mateřská a základní škola, Deutsche Schule Prag, dětská hřiště – to všechno je v těsné blízkosti oblasti. Snoubí se tu tedy ruch velkoměsta s klidem venkova. Najde se někdo, kdo by nechtěl žít na tak pohádkovém místě? A to jsme vám ještě neprozradili všechna lákadla, která tyto luxusní rodinné domy Praha 5 mají.

Najdete zde domy, byty, vily, komerční prostory i ateliéry

Jinonický dvůr se postupně stane neprůjezdným rezidenčním areálem, kde budou mít všichni obyvatelé dostatek soukromí. Bude se zde nacházet 9 výjimečných bytů, které ovšem nabídnou parametry rodinného domu. Společné budou mít jen chodníky a podzemní garáže, každý „byt“ bude disponovat předzahrádkou. Pak zde objevíte skutečné byty, ateliéry a komerční prostory a 5 unikátních samostatně stojících vil.

Luxusní domy Praha 5 se společnými garážemi a chodníky jsou již v prodeji, zbylé nemovitosti se zatím připravují. A jak to vypadá v domech, které si už nyní můžete pořídit?

Domy přesně odpovídají současnému životnímu stylu

Byty z první etapy jsou sice fakticky vedené jako bytové jednotky, nicméně nabízí veškerý komfort rodinných domů. Jak již bylo řečeno, se sousedy sdílíte jen podzemní garáž a přístupové chodníky. Rodinné domy mají tři podlaží o podlahové ploše přes 200 m2 a předzahrádku. Poskytují spoustu prostoru, ale také soukromí.

Druhá etapa se zaměřuje na obnovu Jinonického zámečku a dolního dvora. Kromě reprezentativních kancelářských prostor a výjimečných bytů tedy dojde i k opravě historické kašny, slunečních hodin či nástěnné fresky. Obyvatelé rezidence tedy budou žít v moderních bytech zasazených do historického prostředí. K tomu si přidejte ještě cyklostezky v okolí a restauraci s obnoveným pivovarem. Už je vám jasné, že tyto rodinné domy Praha 5 jsou prostě zhmotněným snem?

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky