Cestování

Kam do Itálie? Tipy na nejlepší místa!

Itálie patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím, ale pokud ji moc dobře neznáte, pravděpodobně si lámete hlavu, kam vyrazit. Inspirujte se následujícími tipy – jedná se o nejvyhlášenější místa v celé Itálii!

Kam na dovolenou s dětmi?

Vyrážíte-li na dovolenou i s dětmi, doporučujeme letovisko Lignano v kraji Fruli Venezia Giulia. Není příliš daleko od ČR a má toho hodně co nabídnout – písečné pláže, pozvolný přístup do moře a spoustu atrakcí. Děti si užijí v aquaparcích a lunaparcích, dospělí si mohou zahrát golf na zdejších hřištích a objevovat krásy historických pamětihodností.

Neméně atraktivní je dovolená v regionu Emilia Romagna, kde se nachází letoviska Rimini a Lido Adriano.

Nejkrásnější pláže najdete na jihu

Potrpíte si na průzračné moře, klidné prostředí a malebná letoviska s typickou italskou atmosférou? Pokud vám nevadí delší cesta, vydejte se na jih. V oblasti Kalábrie u Tyrhénského moře najdete spoustu čarokrásných míst, které vás dokonale uhranou. Pláže jsou zde spíše oblázkové a hrubopísčité, ale stojí za to. Širší písčité pláže najdete na východní straně u Jónského moře.

Jih Itálie je vhodný pro turisty, kteří preferují relaxaci. Není zde tolik obchodů, atrakcí a promenád jako na severu a přístup do moře je strmější. K top lokalitám patří Tropea a Capo Vaticano.

Láká vás poznávání italské kultury?

Preferujete-li spíše poznávací dovolenou, vydejte se do města Pisa, které si zachovalo jakýsi středověký ráz. Za návštěvu stojí nejen proslulá šikmá věž, ale také muzeum Museo dell’Opera delDumo a kostel Santa Maria della Spina.

K nezapomenutelným zážitkům patří návštěva půvabné Florencie, která byla v minulosti Mekkou umělců. Nyní ji navštěvují turisté kvůli jedinečným památkám a v neposlední řadě milovníci nakupování.

To samé platí i o světové metropoli přezdívané Věčné město. Kdo nenavštívil Řím, jako by v Itálii ani nebyl. Nespočet pamětihodností a unikátní atmosféra jednoho z nejstarších evropských měst vás dokonale pohltí!

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *