Kam do Itálie? Tipy na nejlepší místa!

Lenka Němcová
14. června 2016
3 minuty čtení

Itálie patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím, ale pokud ji moc dobře neznáte, pravděpodobně si lámete hlavu, kam vyrazit. Inspirujte se následujícími tipy – jedná se o nejvyhlášenější místa v celé Itálii!

Kam na dovolenou s dětmi?

Vyrážíte-li na dovolenou i s dětmi, doporučujeme letovisko Lignano v kraji Fruli Venezia Giulia. Není příliš daleko od ČR a má toho hodně co nabídnout – písečné pláže, pozvolný přístup do moře a spoustu atrakcí. Děti si užijí v aquaparcích a lunaparcích, dospělí si mohou zahrát golf na zdejších hřištích a objevovat krásy historických pamětihodností.

Neméně atraktivní je dovolená v regionu Emilia Romagna, kde se nachází letoviska Rimini a Lido Adriano.

Nejkrásnější pláže najdete na jihu

Potrpíte si na průzračné moře, klidné prostředí a malebná letoviska s typickou italskou atmosférou? Pokud vám nevadí delší cesta, vydejte se na jih. V oblasti Kalábrie u Tyrhénského moře najdete spoustu čarokrásných míst, které vás dokonale uhranou. Pláže jsou zde spíše oblázkové a hrubopísčité, ale stojí za to. Širší písčité pláže najdete na východní straně u Jónského moře.

Jih Itálie je vhodný pro turisty, kteří preferují relaxaci. Není zde tolik obchodů, atrakcí a promenád jako na severu a přístup do moře je strmější. K top lokalitám patří Tropea a Capo Vaticano.

Láká vás poznávání italské kultury?

Preferujete-li spíše poznávací dovolenou, vydejte se do města Pisa, které si zachovalo jakýsi středověký ráz. Za návštěvu stojí nejen proslulá šikmá věž, ale také muzeum Museo dell’Opera delDumo a kostel Santa Maria della Spina.

K nezapomenutelným zážitkům patří návštěva půvabné Florencie, která byla v minulosti Mekkou umělců. Nyní ji navštěvují turisté kvůli jedinečným památkám a v neposlední řadě milovníci nakupování.

To samé platí i o světové metropoli přezdívané Věčné město. Kdo nenavštívil Řím, jako by v Itálii ani nebyl. Nespočet pamětihodností a unikátní atmosféra jednoho z nejstarších evropských měst vás dokonale pohltí!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky