Tipy a rady

Kam s dokumenty, starými hračkami a oblečením? Do krabic

V každé domácnosti se po čase začnou hromadit věci, které už se sice nepoužívají, ale člověku je líto je vyhodit. Může jít o staré oblečení, dětské hračky, brusle, z nichž už potomci vyrostli, nebo třeba stohy smluv a dokumentů. Kam s nimi? Nejlépe do krabice.

Po pravdě řečeno, věcí, které už doma nejsou potřeba, byste se měli nejlépe zbavit. Jsou-li ve špatném stavu, tak vyhodit, jinak třeba někomu darovat či prodat za symbolickou částku. Protože jestli si myslíte, že vaše vnoučátka budou nadšeně nosit brusle a oblečení, které jim schováte, jste nejspíš na omylu. Doba se změnila. Pokud ale něco doopravdy chcete schovat na dlouhé desítky list, pořiďte si k tomuto účelu úložné krabice.

Krabice pečlivě zalepte a popište

Kartonové krabice jsou lehké a umístíte do nich skoro cokoliv, když si vyberete správnou velikost. Pokud jde o oblečení, to hezky poskládejte, zabalte např. do igelitového pytle a pak umístěte do krabice. Máte-li v plánu uchovávat křehké věci (např. nádobí), obalte je nejdříve do novin.

Krabici nakonec zalepte lepicí páskou, ať se dovnitř nemůže dostat žádný prach, a pečlivě popište, abyste i po dlouhých letech věděli, co se v ní nachází. Pak už ji jen odneste do sklepa či na půdu. Pro dlouhodobé skladování jsou vhodná místa se stálou teplotou a bez velké vlhkosti. Máte-li v plánu skladovat opravdu hodně věcí v krabicích, možná by nebylo na škodu zapřemýšlet nad regály. Případně rovnejte krabice na sebe, ty s těžším obsahem dávejte dolů.

Na dokumenty existují speciální krabice

Co se týče uchovávání smluv a dalších dokumentů, pro ty je nejlepší následující postup: dokument dejte do eurofolie, tu následně do šanonu. Šanony pak popište a skládejte do archivační krabice uzpůsobené jejich velikosti.

Na závěr je třeba zmínit ještě jednu věc. Pro dlouhodobé uskladňování věcí jsou zcela nevhodné např. banánové krabice, které si vezmete v supermarketu. Vždycky investujte do nových, které jsou čisté a pevné. Jde o investici v řádu desítek korun za jeden kus, která vás určitě finančně neohrozí.

Další články

Být advokátem není jen zaměstnání, ale životní úděl

Stop plastu! Pojďte jíst z BIO nádobí

Fotoobraz: Jedinečná dekorace a super dárek

ReSTARTujte se – nové tempo vám pomůže nasadit motivační diář

Pořizujete si novou kancelářskou židli? Poradíme vám, jak na to

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *