Kam s dokumenty, starými hračkami a oblečením? Do krabic

Lenka Němcová
28. února 2019
3 minuty čtení

V každé domácnosti se po čase začnou hromadit věci, které už se sice nepoužívají, ale člověku je líto je vyhodit. Může jít o staré oblečení, dětské hračky, brusle, z nichž už potomci vyrostli, nebo třeba stohy smluv a dokumentů. Kam s nimi? Nejlépe do krabice.

Po pravdě řečeno, věcí, které už doma nejsou potřeba, byste se měli nejlépe zbavit. Jsou-li ve špatném stavu, tak vyhodit, jinak třeba někomu darovat či prodat za symbolickou částku. Protože jestli si myslíte, že vaše vnoučátka budou nadšeně nosit brusle a oblečení, které jim schováte, jste nejspíš na omylu. Doba se změnila. Pokud ale něco doopravdy chcete schovat na dlouhé desítky list, pořiďte si k tomuto účelu úložné krabice.

Krabice pečlivě zalepte a popište

Kartonové krabice jsou lehké a umístíte do nich skoro cokoliv, když si vyberete správnou velikost. Pokud jde o oblečení, to hezky poskládejte, zabalte např. do igelitového pytle a pak umístěte do krabice. Máte-li v plánu uchovávat křehké věci (např. nádobí), obalte je nejdříve do novin.

Krabici nakonec zalepte lepicí páskou, ať se dovnitř nemůže dostat žádný prach, a pečlivě popište, abyste i po dlouhých letech věděli, co se v ní nachází. Pak už ji jen odneste do sklepa či na půdu. Pro dlouhodobé skladování jsou vhodná místa se stálou teplotou a bez velké vlhkosti. Máte-li v plánu skladovat opravdu hodně věcí v krabicích, možná by nebylo na škodu zapřemýšlet nad regály. Případně rovnejte krabice na sebe, ty s těžším obsahem dávejte dolů.

Na dokumenty existují speciální krabice

Co se týče uchovávání smluv a dalších dokumentů, pro ty je nejlepší následující postup: dokument dejte do eurofolie, tu následně do šanonu. Šanony pak popište a skládejte do archivační krabice uzpůsobené jejich velikosti.

Na závěr je třeba zmínit ještě jednu věc. Pro dlouhodobé uskladňování věcí jsou zcela nevhodné např. banánové krabice, které si vezmete v supermarketu. Vždycky investujte do nových, které jsou čisté a pevné. Jde o investici v řádu desítek korun za jeden kus, která vás určitě finančně neohrozí.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky