Karibik se brání varováním před kriminalitou, turisté se prý cítí bezpečně

Adam Valový
24. května 2024
3 minuty čtení

I přes nárůst kriminality v některých zemích v regionu Karibik nadále láká turisty. Podle nedávného průzkumu se více než 80 % návštěvníků cítí během pobytu v oblasti v bezpečí. Tato data přicházejí v době, kdy vlády několika zemí zdrojového trhu vydaly varování před cestováním do zemí jako Jamajka a Bahamy kvůli nárůstu kriminality.

V lednu zařadilo americké ministerstvo zahraničí Jamajku na seznam destinací 3. stupně, a to s varováním před násilnými trestnými činy, včetně vloupání do domů, ozbrojených loupeží, sexuálních napadení a vražd. Ministerstvo také varovalo před neefektivní reakcí místní policie na závažné zločiny a zdlouhavými soudními procesy. Američanům bylo doporučeno, aby se vyhýbali jízdě veřejnou dopravou a nočním aktivitám na Jamajce.

Bahamy byly zařazeny na seznam 2. stupně po sérii vražd na začátku roku 2024, z nichž většina souvisela s gangy. Američanům bylo doporučeno dbát zvýšené opatrnosti v turistických oblastech Nassau a Grand Bahama a vyhýbat se vodním sportům kvůli nedostatečné údržbě a certifikaci vodních zařízení.

Varování zřejmě ovlivnila cestovní ruch na Jamajku a Bahamy, s 24% a 20% poklesem počtu amerických návštěvníků v obou zemích. Nicméně, objem rezervací se na Bahamách vrátil na úroveň před krizí během dvou týdnů a na Jamajce během 4-6 týdnů.

Prezidentka Karibské asociace hotelů a cestovního ruchu (CHTA) Nicola Madden-Greigová zdůraznila, že i přes zhoršení kriminální situace v některých regionech je Karibik stále bezpečnou destinací pro turisty. Dopad negativních cestovních varování na cestovní ruch v celém regionu byl podle ní zanedbatelný. Madden-Greigová zdůraznila, že CHTA bude i nadále spolupracovat s vládami a partnery na propagaci karibských destinací a zajištění jejich atraktivity a bezpečnosti jak pro místní obyvatele, tak pro turisty.

Zatímco v Karibiku panují určité bezpečnostní problémy, je důležité zdůraznit, že se jedná o rozsáhlý region s velkými rozdíly mezi jednotlivými zeměmi a oblastmi. Většina turistů si užívá dovolenou v Karibiku bez incidentů a s pozitivními zážitky. Je důležité sledovat aktuální informace o bezpečnosti v konkrétní zemi, kterou plánujete navštívit, a dodržovat běžná bezpečnostní opatření, která platí i v jiných turistických destinacích.

Zdroj: https://caribbean.loopnews.com/content/caribbean-defies-negative-travel-warnings-visitors-say-they-feel-safe

Kategorie:

Cestování, Karibik,

Poslední aktualizace:  24. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky