Cestování

Kde je ikonický Hobitín? Přece na Novém Zélandu

Fanoušci legendárního Pána Prstenů moc dobře vědí, že se natáčelo na Novém Zélandu. Pokud jste se do fantasy beznadějně zamilovali a rádi byste alespoň na chvíli zapomněli na každodenní stereotyp, měli byste si koupit letenku a vyrazit. V novozélandském Matamata se nachází skutečný Hobbiton – Hobitín, který se objevil ve filmové adaptaci.

Hobitín vznikl na soukromé farmě a z původní kulisy se po natáčení stalo plnohodnotné hobití městečko, které navštěvují turisté z celého světa. Dostanete se do něj prostřednictvím některé ze specializovaných agentur a budete si připadat jako v pohádce. Exkurze trvá dvě hodiny a podíváte se na důvěrně známá místa. Na vlastní kůži zažijete to, co Bilbo a Frodo Pytlíci. A na vydatné občerstvení si odskočíte do hospůdky The Green Dragon Inn (Hospůdka Zelený drak). Ta samozřejmě vypadá přesně jako ve filmu.

Kromě hobitích domků jsou ve vesničce k vidění také další stavby. Například mlýn a malebný kamenný most, kavárna The Shires Rest Café (zde nechybí suvenýry) či Inn of the Hobbits s exkluzivním nápojem Souhtfarthingrange. Ano, jedná se nápoj připravený dle filmové receptury! V menu nechybí několik originálních piv a kvalitní hovězí maso.

Ať už fantasy fandíte, nebo ne, pokud budete na dovolené na Novém Zélandu poblíž Matamata, rozhodně prohlídku hobití vesnice nepromeškejte. Na architekturu, která je v dokonalé harmonii se zdejší přírodou, je úchvatný pohled. 

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *