Cestování

Kde je ikonický Hobitín? Přece na Novém Zélandu

Fanoušci legendárního Pána Prstenů moc dobře vědí, že se natáčelo na Novém Zélandu. Pokud jste se do fantasy beznadějně zamilovali a rádi byste alespoň na chvíli zapomněli na každodenní stereotyp, měli byste si koupit letenku a vyrazit. V novozélandském Matamata se nachází skutečný Hobbiton – Hobitín, který se objevil ve filmové adaptaci.

Hobitín vznikl na soukromé farmě a z původní kulisy se po natáčení stalo plnohodnotné hobití městečko, které navštěvují turisté z celého světa. Dostanete se do něj prostřednictvím některé ze specializovaných agentur a budete si připadat jako v pohádce. Exkurze trvá dvě hodiny a podíváte se na důvěrně známá místa. Na vlastní kůži zažijete to, co Bilbo a Frodo Pytlíci. A na vydatné občerstvení si odskočíte do hospůdky The Green Dragon Inn (Hospůdka Zelený drak). Ta samozřejmě vypadá přesně jako ve filmu.

Kromě hobitích domků jsou ve vesničce k vidění také další stavby. Například mlýn a malebný kamenný most, kavárna The Shires Rest Café (zde nechybí suvenýry) či Inn of the Hobbits s exkluzivním nápojem Souhtfarthingrange. Ano, jedná se nápoj připravený dle filmové receptury! V menu nechybí několik originálních piv a kvalitní hovězí maso.

Ať už fantasy fandíte, nebo ne, pokud budete na dovolené na Novém Zélandu poblíž Matamata, rozhodně prohlídku hobití vesnice nepromeškejte. Na architekturu, která je v dokonalé harmonii se zdejší přírodou, je úchvatný pohled. 

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *