Bydlení a styl

Klimatizace do bytu či domu? Doporučujeme nástěnnou!

Léto je za dveřmi a s ním i teploty atakující třicítky. Nejvyšší čas začít uvažovat o vhodné klimatizaci, nemyslíte?

Klimatizace do bytu či domu v posledních létech bývá spíše než luxusem nutností. Je předpokladem především klidného nočního spánku, který je při vysokých teplotách, jež se i v našich zeměpisných šířkách stávají jakýmsi standardem, prakticky nemožný. A na základě jakých parametrů vybrat ten nejvhodnější model? Poradíme vám.

Typy klimatizačních jednotek

Na trhu se v podstatě setkáte se třemi typy klimatizačních jednotek – mobilními, okenními a nástěnnými. Liší se od sebe jak pořizovací cenou, tak i výkonem a přídatnými funkcemi. Nejlevněji vás vyjde klimatizace mobilní, kterou z titulu jejího názvu navíc budete mít možnost snadno přemísťovat. Za málo peněz ovšem dostanete i málo muziky, v tomto případě nižší intenzitu chlazení spojenou s nutností odvádět horký vzduch, vyšší energetickou náročnost a také hlučnost.

Klimatizace do funkčních objektů? Zvažte okenní

Mnohem tišší, ale zároveň i o něco dražší jsou klimatizační jednotky okenní, ať již s manuálním či dálkovým ovládáním. Ty se skládají z vnitřní a vnější části a instalují se do otvoru přímo nad oknem. Tyto klimatizace navíc disponují celou řadou funkcí a nejsou ani náročně na údržbu a čištění. Náročnějším klientům však často nevyhovuje jejich design, proto se často instalují spíše do funkčních objektů.

Klimatizace do domu? Doporučujeme nástěnnou

Nejvýkonnější a zároveň designově na úrovni jsou klimatizace do domu nástěnné, které se tudíž často instalují i do moderních interiérů. I tyto klimatizace jsou tvořeny vnitřní a vnější jednotkou. Existují ovšem i modely, které se obejdou bez ní. Některé z nich dokonce zvládají i odvlhčování, filtraci a ionizaci vzduchu. Samy se navíc vyčistí a především jsou maximálně tiché, takže jejich provoz téměř neuslyšíte. Pokud bychom si zkrátka jeden typ klimatizace měli vybrat, nástěnná by byla naší volbou.

Obraťte se na specialisty

Už máte jasno? Pokud ne, obraťte se na profesionály, kteří doporučí vhodný model právě pro váš interiér. Najdete je třeba pod odkazem klimatizace Brno. S výběrem pomohou a všechny otázky zodpoví specialisté ze společnosti Encofa service, s.r.o. Ti totiž o chlazení vědí téměř všechno. A rádi se s vámi o své znalosti podělí. Tak neváhejte. Teplé noci jsou skutečně za dveřmi!

Další články

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *