Kolik stojí dopravní značky a dají se vůbec koupit?

Lenka Němcová
24. listopadu 2019
3 minuty čtení

Lidí, kteří si někdy v životě kupovali dopravní značku, moc není. Jako soukromá osoba ji potřebujete skutečně málokdy. Jako firmě se vám někdy může hodit umístit značku do areálu. Kolik ale taková věc vůbec stojí?

Budete se divit, nicméně dopravní značky je možné koupit v e-shopu jako každé jiné zboží, a to zcela bez omezení. Co s nimi ovšem budete dělat, je druhá věc. Například pokud se vám nelíbí, jak má značky rozmístěná Praha – dopravní značení si sami upravit nemůžete. Značku máte právo postavit pouze na vlastním soukromém pozemku. O veřejné komunikace se starají ministerstvo dopravy, kraje a příslušné obecní úřady. Můžete jim podat návrh na změnu dopravního značení, nicméně to je tak jediné, na co máte právo.

A kolik tedy zaplatíte za dopravní značku?

Ceny jsou různé, zpravidla se ovšem pohybují kolem tisícovky. Například dopravní značka Stezka pro chodce vychází na 1077 korun. Dopravní značka pro začátek obce pak na 1319 Kč. Větší cedule jsou dražší, třeba tabule informující o měření rychlosti stojí přes tři tisíce korun. Ceny jsou uváděné dle aktuálního ceníku e-shopu Topznak.cz, který nejen že nabízí prodej značek, ale chystá také projekty DIO (dopravně inženýrských opatření).

Zajímavá je jistě i informace, že dopravní značení je možné pouze pronajmout. Toho využívají typicky stavební firmy, které potřebují kvůli probíhajícím pracím změnit značení pouze dočasně. Vypůjčení je pak levnější než koupě, značka by se stejně následně musela odstranit.

V e-shopu nakupují i soukromé osoby

Mohlo by se zdát, že Topznak.cz poskytuje své služby spíš firmám, opak je ovšem pravdou. Mezi zákazníky se často objevují i soukromé osoby. Mají zájem například o parkovací zábrany, aby jim nikdo nemohl parkovat na jejich místě či před vjezdem do garáže. Sklopné parkovací zábrany a motýlky tuto situaci perfektně vyřeší.

Více informací a další ceny si prohlédnete přímo na https://www.topznak.cz.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky