Příroda a zvířata

Veterinární ortopedie Praha: Moderní vybavení i pro náročné zákroky

V nemocnicích existuje několik různých oddělení, přičemž stejně tak to funguje i v oblasti veterinární. Věděli jste o tom, že existuje obor jako veterinární ortopedie? Stejně jako klasická ortopedie, tak i ta veterinární se zaměřuje na diagnostiku, prevenci, léčbu a rehabilitaci poruch či onemocnění pohybového aparátu. Pokud má tedy váš pejsek potíž s kostmi, klouby, svaly, vazy a šlachami, návštěvě veterinárního ortopeda se jednoznačně nevyhnete.

Ve veterinární medicíně představuje ortopedie rychle se rozvíjející obor, neboť při léčbě se aplikují nové postupy. Veterinární ortopedie Praha nesoucí název METROPOLEVET má špičkové technické vybavení a poskytuje kočkám a psům vskutku kvalitní pooperační péči.

Jaké přístroje má veterinární ortopedie k dispozici?

Přímo na operačním sále se nachází přetlakový systém výměny vzduchu, jenž dokáže ze vzduchu odstranit 99,97 % vzdušných částic o velikosti 0,3 mikrometrů. Dále má ve své ordinaci přímou digitalizaci rentgenových snímků a pneumatické nástroje od značky Linvatec.

Pokud váš mazlíček podstoupí operaci v této klinice, nemusíte se o něj vůbec bát, neboť po celou dobu jsou monitorovány jeho životní funkce. Podává se inhalační anestezie, a to vždy za přítomnosti anesteziologa, jenž sleduje životní funkce vašeho chlupatého miláčka.

I kulhání se dá vyřešit

Zvířata, která prodělala vážnější zranění pohybového aparátu, většinou kulhají. MVDr. Martin Daníček se však dané problematice věnuje a snaží se vždy najít hlavní příčinu kulhání, zmírnit ji, případně úplně odstranit. Spokojenost psa či kočky je u MVDr. Martina Daníčka na prvním místě.

Jestliže se chcete podívat na veterinární ortopedii trochu podrobněji, nabízejí se vám informace přímo na stránkách https://www.metropolevet.cz/service/veterinarni-ortopedie/.

Další články

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Proč moje kočka slintá?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *