Bydlení a styl

Kreativní nápady, jak vylepšit holou cihlovou zeď

Obnažené cihly jsou v posledních letech trendy. Mají téměř kouzelnou moc a mohou zcela změnit atmosféru daného interiéru. Ale aby zeď splnila očekávání, neměly by na ní chybět i vhodně zvolené dekorace. Způsobů, jak cihly vyšperkovat, je celá řada. Ty nejnápaditější najdete v tomto článku.

Dřevěný akcent

Jedním z oblíbených způsobů, jak vylepšit místnost s cihlovou zdí, je dřevěný nábytek. Ten se hodí především ke stěně z bílých cihel – bohaté, tmavší barvy dřeva umocňují jejich krásu. Celek je úžasně kontrastní a přidává místnosti rustikální dojem. Můžete si vyhrát s různými dekory a vybrat si ten nejlepší.

Světla

Odhalená cihla je sama o sobě vizuálně zajímavá, ale její krása vynikne až díky dobrému nasvícení. Opět se nabízí široké spektrum možností, jak se s tím vypořádat. Dobrou volbou jsou světla na šňůře – v případě potřeby pokryjí i velkou část zdiva.

Trocha umění

Jaké umělecké dekorace sluší cihlové stěně ze všech nejvíc? Možností je nepřeberné množství, ale chybu rozhodně neuděláte v případě mnoha menších zarámovaných obrázků, fotek či plakátů. Samozřejmě je vhodné, aby byly v kontrastu s barvou zdiva – stěna tak získá na osobitosti. Anebo na stěnu pověste gobelín. Ten vytvoří nevšední bohémskou atmosféru.

Černá a bílá

Pokud máte doma stěnu z bílých cihel, můžete si gratulovat. Máte šanci ukázat ostatním, jak moc kreativní jste. Například kontrastem černé a bílé. Černý nábytek, police či dekorace budou v blízkosti bílé stěny působit velmi stylově. Jednoduché barevné schéma je zkrátka nejefektivnější.

Další články

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *