Leslie Van Houten – členka nechvalně známé Mansonovy sekty – je po více než půl století na svobodě

Adam Valový
19. července 2023
2 minuty čtení

Leslie Van Houten, členka vražedného kultu Charlese Mansona, byla podle zpráv agentury AP podmíněně propuštěna z vězení v Kalifornii. Sedmdesátitříletá žena strávila na 53 let za mřížemi za dva vražedné útoky v roce 1969.

Po propuštění se Van Houten přestěhovala do přechodného bydlení, kde plánuje trávit zhruba rok. Bude se zde učit základním životním dovednostem. Její právnička, Nancy Tetreault upozornila, že se musí naučit věci, jako je nakupování potravin, platba kartou nebo používání internetu.

Podle AP by měla její podmínka trvat zhruba tři roky. Její propuštění následovalo krátce po oznámení guvernéra Kalifornie, Gavina Newsoma, že nebude blokovat její podmíněné propuštění. V květnu rozhodl Kalifornský odvolací soud, že Van Houten má nárok na podmíněné propuštění z doživotního trestu.

Van Houten, která byla v době zločinu 19 let, byla nejmladší členkou vražedné skupiny vedené Charlesem Mansonem, jedním z nejznámějších amerických zločinců, který zemřel v roce 2017 ve vězení ve věku 83 let.

Mansonova sekta, známá jako Mansonova rodina, získala zlé jméno v roce 1967, kdy se v San Francisku věnovala promiskuitě a drogovým radovánkám. V roce 1969 Manson nařídil svým následovníkům náhodně zabíjet obyvatele bohatých čtvrtí v Los Angeles, což vedlo k smrti sedmi lidí, včetně herečky Sharon Tate, manželky režiséra Romana Polanského.

Van Houten byla odsouzena za účast na vraždě vlastníka supermarketu Lena LaBianca a jeho manželky Rosemary v jejich domě v Los Angeles. Mansonovy stoupenci se také vloupali do domu, ve kterém bydlela Tateová s Polanským a zavraždili ji spolu se čtyřmi dalšími osobami.

O řádění Mansonovy rodiny se dozvíte více z následujícího podcastu:

Pokud vám nedělá problém angličtina, koukněte se, jak se vražedkyně seznámila s Mansonem.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  19. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky