Proč se v seriálu Harry Potter neobjeví Daniel Radcliffe a jakou barvu pleti může mít Hermiona?

Adam Valový
19. července 2023
2 minuty čtení

Daniel Radcliffe uvedl, že se neplánuje účastnit chystané seriálové adaptace Harryho Pottera. Informaci potvrdil v rozhovoru pro Deadline, kde připustil, že jeho přítomnost ve nové verzi by byla poněkud rušivá.

Podle toho, co se dosud o seriálu dozvěděl, Radcliffe usuzuje, že tvůrci hodlají začít s novým konceptem, a právě proto by byla jeho přítomnost zvláštní. „Vidím to tak, že Harry Potter je předurčen být něco na způsob Sherlocka Holmese. Dokážu si představit tu osmiletou dětskou bytost, které tento seriál za několik let zásadně ovlivní život,“ sdělil Radcliffe, přičemž poznamenal, že nová generace diváků potřebuje nové hrdiny a poněkud odlišný přístup.

Kanál HBO pracuje na přípravách seriálu Harry Potter již od roku 2021 a oficiálně jej oznámil v dubnu 2023. Tvůrci hodlají vytvořit věrnou adaptaci knižní předlohy, která bude podrobnější než filmová verze – každá kniha bude adaptována do samostatné sezony. Seriál by měl trvat deset let a nad jeho tvorbou bude dohlížet J. K. Rowlingová jako výkonná producentka.

Tvůrci seriálu také uvedli, že plánují zvýšit diverzitu mezi herci a producenty, což naznačuje, že by postavu Hermiony mohla ztvárnit afroamerická herečka. To by bylo v souladu s trendem nastaveným divadelní hrou Harry Potter a prokleté dítě (představení probíhala v Londýně i New Yorku), kde již byla postava Hermiony ztvárněna herečkou tmavé pleti. J. K. Rowlingová s takovou změnou vyjádřila souhlas, protože to odpovídá její představě o dané postavě.

Na seriálového Harryho Pottera si sice ještě počkáme, ale můžeme si krátit čas sledováním filmů. Anebo si zaletět na divadelní představení. Je pro vás následující upoutávka dostatečným lákadlem?

Foto: Netflix

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  20. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky