Lyžujete? Teď nesmíte zůstat pozadu!

Lenka Němcová
1. září 2016
3 minuty čtení

Opravdový milovník bílých svahů už dávno dal vale českým sjezdovkám. Vyráží totiž každý rok za krásou alpských sjezdovek, které nabízí dokonalý požitek z jízdy. Hned několik luxusních středisek, kde se za skipass neplatí moc, se nachází jen kousek od českých hranic. Vyrazíte letos i vy? Máme hned 3 tipy, kam se vyplatí zajet za maximálními lyžařskými zážitky.

1. Ramsau am Dachstein

Lyžování v Ramsau am Dachstein je úžasné pro začátečníky i zkušené lyžaře, kteří touží sjíždět prudké kopce. Středisko je z ČR dobře dostupné, cesta sem trvá asi 6 hodin. Nabízí 25 upravených sjezdových tratí. Na dětské sjezdovce a ve snowparku se budou skvěle bavit i ti nejmenší. Vyplatí se sem zajet kvůli rozmanitosti, protože v okolí střediska se nachází ještě 150 km běžkařských stop i sáňkařská dráha. Nudit se určitě nebudete. Kolik stojí skipass? Pro sezonu 2015/2016 to bylo 34,50 €, ceny pro letošní rok ještě nejsou známy.

2. Fendels

Pokud preferujete pohodu a klid, zamiřte do oblasti Fendels. Nabízí celkem 11 km sjezdových tratí, je dobré sem vyrazit i s malými dětmi. Areál leží nedaleko dalších středisek, takže lze vyrazit i jinam. V zimní sezóně zde jezdí skibusy. Jednodenní skipass zde stojí 35 €.

3. Kaprun

Největší počet lyžařů a snowboardistů míří každoročně do střediska Kaprun. Důvod je jasný – jezdí se sem za perfektně upravenými svahy na ledovci. Najdete zde sjezdovky všech obtížností a během odpočinku vám vlije novou sílu do žil pohled na úchvatné horské masivy. Jednou z největších výzev zdejšího areálu je super prudká trať Black Mamba. Jednodenní skipass vyjde na 50 €.

Zájezd za nejlepší cenu!

Lyžování Rakousko vás nadchne. Pokud chcete na dovolené ušetřit, podívejte se na srovnávač zájezdů NewTravel.cz. Sleduje nabídky českých cestovních kanceláří a vyhledá vám ty nejlepší lyžařské zájezdy do Rakouska během chvilky. Srovnávač vás po výběru zájezdu přesměruje přímo na web cestovní kanceláře, se kterou vyřídíte vše potřebné.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky