Manta5: Už jste viděli kolo, které jezdí po vodě?

Lenka Němcová
28. dubna 2018
2 minuty čtení

Guy Howard-Willis měl odjakživa vášeň pro cyklistiku a vodní sporty. A tak přemýšlel, jak obojí spojit dohromady. A tak vyhledal Torpedo7, což je přední novozélandský prodejce sportovních potřeb a technologií. Inspiroval se hydrofoilem (inovativní koncepce křídla využívajícího vztlaku vody – umožňuje zůstat nad vodní hladinou) a společně s cyklo-designérem Rolandem Alonzem vytvořili unikátní sportovní pomůcku, kterou nazvali Manta5.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Manta5 není ani kolo, ani hydrofoil. Přejímá vlastnosti z obou sportovních pomůcek a slouží k jízdě po vodě. Jezdci pomáhá elektrický pohon, takže se nemusí bát, že mu uprostřed jezera dojde dech. Koncept má formu skládačky a je velmi skladný. Bez problémů ho lze přepravit v autě v rozloženém stavu a na místě opět poskládat. Nevadí mu slaná voda a při provozu je velmi tichý.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Kolik taková hračka stojí? Momentálně je v předprodeji za částku kolem 5200 USD. Zda je to moc, nebo málo, necháme na vás. Manta5 je však bezesporu jednou z nejzábavnějších pomůcek pro vodní sporty. Zkrátka a dobře kolo, se jezdí po vodní hladině!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky