Myslíte to s posilováním a s cvičením vážně? Bez „železa“ to nepůjde. Pořiďte si personalizované činky

Lenka Němcová
14. března 2019
4 minuty čtení

Řada lidí má představu, že základem pro cvičení je mít na to nějaký stroj. Toužíme po rotopedech, orbitrecích (tedy eliptických trenažérech), posilovacích věžích či veslovacích trenažérech. K tomu ale obvykle potřebujeme i nafukovací byt, což je stejně vtipná vize jako známé/neznámé hodinky s vodotryskem. Řeknu vám to ale z vlastní zkušenosti – žádné stroje nepotřebujete! Bohatě vám postačí činky.

Činky jsou naprosto základním nástrojem pro cvičení

Ať již chcete svaly, hezčí postavu, nebo shodit pár kil, činky jsou základ. Proto v posilovnách vidíte svalnaté krasavce, kteří přestože mají všude kolem sebe různé stroje, cvičí i tak s činkami. I pro domácí cvičení, a je jedno, jestli jste žena nebo muž, jsou činky ideální pomůckou. Nezaberou žádné místo. Strčíte je na dno skříně, nebo pod postel, a když zrovna necvičíte, nepřekážejí.

Variabilita cvičení s činkami je přitom skutečně velká. Rozhodně si nemyslete, že s nimi lze posilovat pouze bicepsy a tricepsy. Cvičením s činkami dokážete posilovat skutečně celé tělo. Činky umí pomoci s nárůstem svalové hmoty, ale i s formováním postavy do požadovaného tvaru.

Činky jsou levnou pomůckou na cvičení. Nejen proto, že jsou skladné a nemusíte si tak díky domácí posilovně brát hypotéku na větší bydlení. I pořízení samotných činek je ve srovnání s různými, mnohdy dokonce ne příliš vhodnými a nekvalitními stroji, levné.

Jak cvičit doma s činkami?

Najděte si místo, kde máte dostatek prostoru. Jelikož z našich domů a bytů téměř zcela vymizely koberce, pořiďte si například podlahové puzzle z EVA plastu, které slouží jako skvělá cvičební podložka i ochrana podlahy před nechtěným pádem činky. Vhodné sestavy cviků s činkami najdete v literatuře, v časopisech, ale třeba i na internetu. Můžete si taky krátkodobě najmout trenéra, který vám vhodnou sestavu cviků pro domácí cvičení sestaví. Nebo si nechat poradit od profesionálů v posilovně.

S motivačními činkami a závažími je to větší zábava

Málokdo z nás už našel dostatek vnitřní motivace, aby se do cvičení nejen pustil, ale u něj i setrval. Víte o tom, že existují motivační činky? Dokonce si činky můžete popsat svým vlastním motivačním mottem: Ve zdravém těle zdravý duch; Chci pekáč buchet; Vstávat a cvičit… Určitě máte to svoje, které je mnohem lepší. Kvalitní činky s vlastním textem si snadno objednáte na webu Mojecinka.cz.

Motivační činky se vyrábí pomocí špičkových gravírovacích strojů, které umí text vyrýt kvalitně a velice vkusně. Samotné činky jsou ze špičkové litiny a jejich rozměry odpovídají běžným standardům a osám o průměru 15 mm, 30 mm a 50 mm. Firma vám je však schopna dodat i činky zcela na míru. Pokud vám tedy nevyhovuje standardní sortiment, ozvěte se. Závaží ani činky na míru nejsou problém, samozřejmě ani s libovolným vygravírovaným mottem.

Personalizované činky jako dárek

Hitem jsou však i personalizované činky. Tedy činky se jménem. Obvykle jsou ideální jako dárky pro známé, sourozence, vyhledávají je rovněž manželky a přítelkyně pro své partnery. Jméno je opět na činku vygravírované na kvalitním gravírovacím stroji. Kombinovat lze samozřejmě i motto se jménem, nebo k jménu přidat krátké věnování. Personalizovaná činka je více než jen kus železa. Je to skutečně velice praktický a současně vtipný dárek.

Personalizované činky lze snadno objednat v e-shopu Mojecinka.cz. V objednávkovém formuláři si vyberete hmotnost, typ a počet kusů závaží. Plus přidáte text, který chcete vygravírovat. Obratem se vám zobrazí cena. Zhruba do pěti dnů dostanete e-mailem grafický návrh vaší činy. Po odsouhlasení se dozvíte termín, kdy vám bude personalizovaná činka dodána.

Pokud plánujete takto důvtipnou činku věnovat jako dárek, myslete na něj s předstihem. Než se navrhne a vyrobí, přece jen chvilinku trvá. Jako dárek je ale rozhodně skvělá.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky