Zdraví

Myslíte to s posilováním a s cvičením vážně? Bez „železa“ to nepůjde. Pořiďte si personalizované činky

Řada lidí má představu, že základem pro cvičení je mít na to nějaký stroj. Toužíme po rotopedech, orbitrecích (tedy eliptických trenažérech), posilovacích věžích či veslovacích trenažérech. K tomu ale obvykle potřebujeme i nafukovací byt, což je stejně vtipná vize jako známé/neznámé hodinky s vodotryskem. Řeknu vám to ale z vlastní zkušenosti – žádné stroje nepotřebujete! Bohatě vám postačí činky.

Činky jsou naprosto základním nástrojem pro cvičení

Ať již chcete svaly, hezčí postavu, nebo shodit pár kil, činky jsou základ. Proto v posilovnách vidíte svalnaté krasavce, kteří přestože mají všude kolem sebe různé stroje, cvičí i tak s činkami. I pro domácí cvičení, a je jedno, jestli jste žena nebo muž, jsou činky ideální pomůckou. Nezaberou žádné místo. Strčíte je na dno skříně, nebo pod postel, a když zrovna necvičíte, nepřekážejí.

Variabilita cvičení s činkami je přitom skutečně velká. Rozhodně si nemyslete, že s nimi lze posilovat pouze bicepsy a tricepsy. Cvičením s činkami dokážete posilovat skutečně celé tělo. Činky umí pomoci s nárůstem svalové hmoty, ale i s formováním postavy do požadovaného tvaru.

Činky jsou levnou pomůckou na cvičení. Nejen proto, že jsou skladné a nemusíte si tak díky domácí posilovně brát hypotéku na větší bydlení. I pořízení samotných činek je ve srovnání s různými, mnohdy dokonce ne příliš vhodnými a nekvalitními stroji, levné.

Jak cvičit doma s činkami?

Najděte si místo, kde máte dostatek prostoru. Jelikož z našich domů a bytů téměř zcela vymizely koberce, pořiďte si například podlahové puzzle z EVA plastu, které slouží jako skvělá cvičební podložka i ochrana podlahy před nechtěným pádem činky. Vhodné sestavy cviků s činkami najdete v literatuře, v časopisech, ale třeba i na internetu. Můžete si taky krátkodobě najmout trenéra, který vám vhodnou sestavu cviků pro domácí cvičení sestaví. Nebo si nechat poradit od profesionálů v posilovně.

S motivačními činkami a závažími je to větší zábava

Málokdo z nás už našel dostatek vnitřní motivace, aby se do cvičení nejen pustil, ale u něj i setrval. Víte o tom, že existují motivační činky? Dokonce si činky můžete popsat svým vlastním motivačním mottem: Ve zdravém těle zdravý duch; Chci pekáč buchet; Vstávat a cvičit… Určitě máte to svoje, které je mnohem lepší. Kvalitní činky s vlastním textem si snadno objednáte na webu Mojecinka.cz.

Motivační činky se vyrábí pomocí špičkových gravírovacích strojů, které umí text vyrýt kvalitně a velice vkusně. Samotné činky jsou ze špičkové litiny a jejich rozměry odpovídají běžným standardům a osám o průměru 15 mm, 30 mm a 50 mm. Firma vám je však schopna dodat i činky zcela na míru. Pokud vám tedy nevyhovuje standardní sortiment, ozvěte se. Závaží ani činky na míru nejsou problém, samozřejmě ani s libovolným vygravírovaným mottem.

Personalizované činky jako dárek

Hitem jsou však i personalizované činky. Tedy činky se jménem. Obvykle jsou ideální jako dárky pro známé, sourozence, vyhledávají je rovněž manželky a přítelkyně pro své partnery. Jméno je opět na činku vygravírované na kvalitním gravírovacím stroji. Kombinovat lze samozřejmě i motto se jménem, nebo k jménu přidat krátké věnování. Personalizovaná činka je více než jen kus železa. Je to skutečně velice praktický a současně vtipný dárek.

Personalizované činky lze snadno objednat v e-shopu Mojecinka.cz. V objednávkovém formuláři si vyberete hmotnost, typ a počet kusů závaží. Plus přidáte text, který chcete vygravírovat. Obratem se vám zobrazí cena. Zhruba do pěti dnů dostanete e-mailem grafický návrh vaší činy. Po odsouhlasení se dozvíte termín, kdy vám bude personalizovaná činka dodána.

Pokud plánujete takto důvtipnou činku věnovat jako dárek, myslete na něj s předstihem. Než se navrhne a vyrobí, přece jen chvilinku trvá. Jako dárek je ale rozhodně skvělá.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Já jsem nejdřív zkoušela cvičit doma, ale to moc výsledky nemělo, tak jsme začali s přítelem chodit do posilovny. Cvičíme spolu a navzájem se motivujeme. Snad u toho vydržíme, abychom získali fyzičku. Já tam chodím v tílku a legínám a přítelovi jsem koupila pánské tepláky na cvičení z https://www.grizzlygear.shop/teplaky . Když jsem zainvestovala do jeho oblečení, tak tam se mnou musí chodit.