Bydlení a styl

Pryč se starým nátěrem!

Máloco dokáže změnit interiér i exteriér tak moc jako nový nátěr. V mžiku se jím zbavíte nečistot, prasklin a v případě kuřáckého prostoru i nechtěného zápachu. Rekonstrukce pomocí barev a laků nestojí svět. Přesto dokáže vaše bydlení pozvednout nečekaným způsobem.

Čím se řídit při výběru fasádní barvy?

Jestliže máte v plánu obléknout vašemu domu nový kabát, budete se nejspíš zabývat vhodným výběrem fasádní barvy. V prvé řadě vám asi půjde o barvu v požadovaném odstínu. Nemusíte se omezovat pouze na vzorník. Profesionální tónování podle vašich představ dnes není problém.

Sledujte ale i vlastnosti barev. Zjistěte si, jakým způsobem se s nimi pracuje a s kolika lety životnosti můžete počítat. Pohlídejte si, zda vámi vybraná barva disponuje ochrannými prostředky proti slunečnímu záření, vlhkosti nebo třeba výkyvům teplot. Nezapomeňte ani na potřebné tmely a silikony, díky nimž opravíte na fasádě drobné nerovnosti, díry, praskliny. Fasádní omítky České Budějovice pomohou s výběrem barvy a doplňků pro bezchybný vzhled vašeho domu.

Interiér volá po barvách?

Malířské barvy v interiéru jsou věcí vkusu. Stejně jako oblečení či střih vlasů podléhá trendům, i některé interiérové barvy mají přívlastek módní. Oblíbenými jsou nyní korálové, neboli oranžové odstíny se zlatým podtónem. Na výsluní se hřejí i neutrální medová a terakotová barva. Z těch extravagantnějších stojí za zmínku výrazně tmavá zelená. V každém případě je třeba uvažovat nad velikostí pokojů, jejich primárním účelem a konečně i nad nábytkem a dekoracemi. Pak vyberete dobře. Malířské barvy České Budějovice poskytnou informace o vhodné barvě z hlediska omyvatelnosti, prodyšnosti či například krycí schopnosti.

Barvy laky České Budějovice nabízí veškerý sortiment nátěrových hmot pro venkovní i vnitřní povrchy. Seženete zde tmely, silikony, ředidla, ochranné a pracovní pomůcky. A jako bonus si můžete zapůjčit stříkací techniku, která vám značně usnadní práci.

Další články

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *