Auto/moto

Na Aukru se prodala Gottova nadupaná audina

Na internetovém aukčním portálu Aukro byl zveřejněn inzerát s velmi zajímavou nabídkou. Jednalo se totiž o automobil značky Audi, který kdysi vlastnil slavný zpěvák Karel Gott. Auto bylo vyrobeno v roce 1994 a disponovalo motorem 4.2 s výkonem 220 kW a pohonem všech kol. Jedinečnost vozu spočívala v tom, že kromě Karla Gotta ho provozovala také firma Františka Janečka.

Podle majitele bylo vozidlo ve skvělém technickém i vizuálním stavu a vše na něm v plné funkčnosti. Samozřejmě, vzhledem k pokročilému věku auta, bylo třeba očekávat drobné kosmetické vady. Majitel uvedl, že automobil ujel za poslední tři roky pouze 1500 km a kvůli nedostatku místa na skladování ho musí prodat. Jako důkaz přiložil fotografii, na níž je Karel Gott s autem, a také technický průkaz, kde je uvedeno Gottovo jméno a adresa. K vozidlu již není platná původní registrační značka, avšak majitel nabízí její prodej spolu s autem pro sběratelské a výstavní účely.

Zájem o Gottovo vozidlo byl obrovský. Hned 20 zájemců se přihodilo a výsledná cena dosáhla výše 315 tisíc korun. To je opravdu velmi slušná částka za třicet let staré auto, nemyslíte?

Jaké další vozy řídil Karel Gott?

Zpěvák si ještě v dobách, kdy slavil úspěchy v Německu, pořídil Porsche 911 Carrera 3.2 G50. Poté se rozhodl vyzkoušet sedan Mercedes-Benz 190 2.3-16, kterým byl natolik nadšen, že začal preferovat značku Mercedes-Benz. Postupně si pořídil několik modelů této značky, především z třídy S. Karel Gott zůstal této prestižní německé značce věrný až do konce svého života.

Koukněte se také na zajímavou reportáž, kterou před několika lety odvysílala CNN Prima News.

Další články

 Pamatujete na Lamborghini z filmu Vlk z Wall Street? V New Yorku se bude dražit

Proč je vyžadována ekologická likvidace vozidel?

Jak správně umýt auto?

Pravidla pro bezpečnou jízdu na motocyklu v zimě

Jak na kvalitní servis vašeho vozu Škoda? Poradíme vám!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *