Na Aukru se prodala Gottova nadupaná audina

Adam Valový
20. července 2023
2 minuty čtení

Na internetovém aukčním portálu Aukro byl zveřejněn inzerát s velmi zajímavou nabídkou. Jednalo se totiž o automobil značky Audi, který kdysi vlastnil slavný zpěvák Karel Gott. Auto bylo vyrobeno v roce 1994 a disponovalo motorem 4.2 s výkonem 220 kW a pohonem všech kol. Jedinečnost vozu spočívala v tom, že kromě Karla Gotta ho provozovala také firma Františka Janečka.

Podle majitele bylo vozidlo ve skvělém technickém i vizuálním stavu a vše na něm v plné funkčnosti. Samozřejmě, vzhledem k pokročilému věku auta, bylo třeba očekávat drobné kosmetické vady. Majitel uvedl, že automobil ujel za poslední tři roky pouze 1500 km a kvůli nedostatku místa na skladování ho musí prodat. Jako důkaz přiložil fotografii, na níž je Karel Gott s autem, a také technický průkaz, kde je uvedeno Gottovo jméno a adresa. K vozidlu již není platná původní registrační značka, avšak majitel nabízí její prodej spolu s autem pro sběratelské a výstavní účely.

Zájem o Gottovo vozidlo byl obrovský. Hned 20 zájemců se přihodilo a výsledná cena dosáhla výše 315 tisíc korun. To je opravdu velmi slušná částka za třicet let staré auto, nemyslíte?

Jaké další vozy řídil Karel Gott?

Zpěvák si ještě v dobách, kdy slavil úspěchy v Německu, pořídil Porsche 911 Carrera 3.2 G50. Poté se rozhodl vyzkoušet sedan Mercedes-Benz 190 2.3-16, kterým byl natolik nadšen, že začal preferovat značku Mercedes-Benz. Postupně si pořídil několik modelů této značky, především z třídy S. Karel Gott zůstal této prestižní německé značce věrný až do konce svého života.

Koukněte se také na zajímavou reportáž, kterou před několika lety odvysílala CNN Prima News.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Auto/moto,

Poslední aktualizace:  20. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky