Pamatujete na Lamborghini z filmu Vlk z Wall Street? V New Yorku se bude dražit

Adam Valový
8. srpna 2023
3 minuty čtení

Nezapomenutelná filmová scéna, ikonický vůz a aukční horečka v New Yorku – to jsou ingredience, které spojuje filmový klenot Vlk z Wall Street a legendární Lamborghini Countach.

Film Vlk z Wall Street režírovaný Martinem Scorsesem je založený na skutečných událostech a zpovědi Jordana Belforta. Není divu, že se zařadil na seznam nejvýznamnějších snímků své doby. Výjimečný způsob, jakým Scorsese zobrazil nekontrolovanou chamtivost a dekadenci burzovního světa na přelomu osmdesátých a devadesátých let, ho katapultoval mezi filmovou elitu.

Jednou z nezapomenutelných scén je okamžik, kdy Jordan Belfort, v úchvatném podání Leonarda DiCapria, vytáhne na silnici sněhově bílé Lamborghini Countach. Tato scéna, ač svým způsobem tragikomická, se vryla do paměti diváků. A teď má právě tento vůz, provázený slávou filmové legendy, přilákat pozornost na prestižní aukci.

Jde o Lamborghini Countach ve verzi 25th Anniversary, která se výrazně odlišuje od svých předchůdců díky inovacím přineseným automobilovým géniem Horaciem Paganim. To však není jediný faktor, který zvyšuje hodnotu tohoto exempláře. Tento konkrétní vůz, který se objevil ve filmu, je jednou z pouhých dvanácti amerických verzí, což z něj činí raritu na trhu sběratelských vozidel.

Karoserie tohoto Lamborghini byla upravena, aby splňovala tehdejší americké bezpečnostní normy, což vedlo k přidání nástavců nárazníků. Ačkoliv to zasáhlo do jeho ikonického vzhledu, právě tato modifikace nyní zvyšuje jeho exkluzivitu a cenovou hodnotu.

Nicméně to, co z tohoto vozu činí nejen unikátní kousek filmové historie, ale také potenciální investici desetiletí, je jeho účast ve snímku. V scéně, která nám ukazuje Jordan Belforta za volantem, vozidlo utrpělo značné škody. Ačkoliv většina diváků by mohla předpokládat, že se jedná o filmové triky, realita je ještě zajímavější. Lamborghini Countach s označením šasi KLA12722 bylo skutečně téměř zničeno a dodnes zůstává poškozené. To však nijak neubírá na jeho hodnotě – naopak, činí ho ještě autentičtějším a fascinujícím.

Vzhledem k tomu, že se jedná o ikonu filmové historie a automobilového designu, není divu, že odhadovaná cena na aukci dosahuje výše 1,5 až 2 miliony dolarů. To je značná suma, která však odráží nejen hodnotu vozu samotného, ale i jeho historický a kulturní význam.

Jde tedy o investici do luxusního automobilu, která nabízí spojení s filmovou slávou, automobilovou ikonou a vzrušujícím prvkem sběratelského světa. V prosinci se očekává, že aukce v New Yorku přiláká pozornost sběratelů, filmových fanoušků a automobilových nadšenců z celého světa. Otázka zní – kdo si nakonec přivlastní tuto investici desetiletí?

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Auto/moto,

Poslední aktualizace:  8. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky