Auto/moto

Pravidla pro bezpečnou jízdu na motocyklu v zimě

Bezpečná jízda na motocyklu v zimě je stěžejní pro zajištění bezpečnosti jezdce i ostatních účastníků silničního provozu. Motocykly mají vůči ostatním dopravním prostředkům velkou nevýhodu, protože jsou obzvlášť citlivé na nepříznivé klimatické podmínky. Zimní provoz motocyklu vyžaduje kromě jistých znalostí také zvýšenou pozornost a pružnost.

Jezdec může předejít nehodě tím, že si vždy důkladně prohlédne stav silnice před jízdou a zabezpečí si, aby byl připraven na všechny situace. Je třeba se vyvarovat řízení pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek a dodržovat obecná pravidla silničního provozu.

Při jízdě v zimě je důležité mít vhodně zvolené oblečení, aby se člověk ochránil před chladem. Jezdec by měl mít také dostatek reflexních prvků, aby se ostatní účastníci silničního provozu mohli vyhnout jeho motocyklu. Jezdec by měl mít také na sobě kvalitní přilbu, aby se minimalizovalo riziko zranění hlavy v případě nehody.

V zimě je třeba věnovat zvýšenou pozornost technickému stavu motocyklu. Jezdec by měl být si vědom, že v zimě je nutné častěji kontrolovat pneumatiky a olejovou náplň. Je také důležité, aby jezdec vždy měl dostatečný počet palivových lahví, aby se vyhnul situaci, kdy se mu během jízdy palivo vyčerpá.

Kromě toho by jezdec měl také zvýšit svoji pozornost a věnovat pozornost i ostatním účastníkům silničního provozu.

Jezdec by měl mít na paměti, že jízda na motocyklu je stále nebezpečná, a že by měl vždy dodržovat obecná pravidla silničního provozu a brát v úvahu specifické zimní podmínky.

Další články

 Pamatujete na Lamborghini z filmu Vlk z Wall Street? V New Yorku se bude dražit

Na Aukru se prodala Gottova nadupaná audina

Proč je vyžadována ekologická likvidace vozidel?

Jak správně umýt auto?

Jak na kvalitní servis vašeho vozu Škoda? Poradíme vám!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *