Na Novém Zélandu to vypadá jako na Pandoře z filmu Avatar!

Lenka Němcová
26. března 2018
2 minuty čtení

Legendární Cameronův film Avatar viděla ohromná spousta lidí a téměř každý se alespoň na chvíli zasnil o životě na čarokrásné Pandoře. No, obyvatelé Nového Zélandu pravděpodobně ne, protože sami mají tolik přírodních krás, jako málokdo na světě. A mají také místo, které jakoby z oka vypadlo populárnímu sci-fi snímku. Řeč je o oblasti Waitomo proslulé vápencovými jeskyněmi, ve kterých žijí zřejmě nepohádkovější tvorové na světě.

Co přesně v novozélandských jeskyních žije? Jde o svítícího červa, který vysílá světlo a ozařuje tím prostor kolem sebe. V kombinaci s unikátní strukturou vápence je výsledek dokonalý. Vypadá jako surrealistické dílo, za které by se nemusel stydět ani Salvador Dalí.

Jedním z obdivovatelů této čarokrásné přírodní podívané je i fotograf Shaun Jeffers. Focením malých tvorečků strávil celý rok a vytvořil úžasnou kolekci nevšedních snímků. Uvedl, že krása vnikne v momentě, kdy jsou všechna umělá světla zhasnutá. V té chvíli se v jeskyni cítíte jako na Pandoře.

Jen tak pro zajímavost – nafotit takovou nádheru není vůbec snadné. Jeffers musel denně absolvovat 6-8 hodin ve studené vodě. Nicméně výsledek stojí za to a celý svět se může kochat tím, co dokáže tlupa malých červů. Líbí se vám to?


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]
 

Foto: https://www.designswan.com/archives/avatar-pandora-on-earth-magical-cave-scene-created-by-glow-worms-in-new-zealand.html

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky