Příroda a zvířata

Na Novém Zélandu to vypadá jako na Pandoře z filmu Avatar!

Legendární Cameronův film Avatar viděla ohromná spousta lidí a téměř každý se alespoň na chvíli zasnil o životě na čarokrásné Pandoře. No, obyvatelé Nového Zélandu pravděpodobně ne, protože sami mají tolik přírodních krás, jako málokdo na světě. A mají také místo, které jakoby z oka vypadlo populárnímu sci-fi snímku. Řeč je o oblasti Waitomo proslulé vápencovými jeskyněmi, ve kterých žijí zřejmě nepohádkovější tvorové na světě.

Co přesně v novozélandských jeskyních žije? Jde o svítícího červa, který vysílá světlo a ozařuje tím prostor kolem sebe. V kombinaci s unikátní strukturou vápence je výsledek dokonalý. Vypadá jako surrealistické dílo, za které by se nemusel stydět ani Salvador Dalí.

Jedním z obdivovatelů této čarokrásné přírodní podívané je i fotograf Shaun Jeffers. Focením malých tvorečků strávil celý rok a vytvořil úžasnou kolekci nevšedních snímků. Uvedl, že krása vnikne v momentě, kdy jsou všechna umělá světla zhasnutá. V té chvíli se v jeskyni cítíte jako na Pandoře.

Jen tak pro zajímavost – nafotit takovou nádheru není vůbec snadné. Jeffers musel denně absolvovat 6-8 hodin ve studené vodě. Nicméně výsledek stojí za to a celý svět se může kochat tím, co dokáže tlupa malých červů. Líbí se vám to? 

Foto: https://www.designswan.com/archives/avatar-pandora-on-earth-magical-cave-scene-created-by-glow-worms-in-new-zealand.html

Další články

Proč vám psi sedají do klína?

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *