Neuvěřitelné – veverky mají vlastní zimní olympiádu!

Lenka Němcová
25. března 2018
2 minuty čtení

Dlouho očekávaná zimní olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu sice dávno skončila, ale to neznamená, že se nemůžete pobavit nad jedinečnými snímky tak trochu jiných olympijských her. Možná jste to doposud netušili, ale i zvířata milují zimní sporty a pro tvory, jako jsou roztomilé veverky, je účast povinná.

Nevíme, jak vám, ale nám se úžasné fotografie líbí natolik, že se na ně nemůžeme vynadívat. Pohled na tyto malé tvorečky je mnohem příjemnější než čtení zpráv o tom, co za hrůzy se zase udály ve světě. Veverky zkrátka nikdy nezklamou a vždy navodí skvělou náladu.

A teď něco k tomu, jak jedinečné fotografie vznikaly. Byl (a pořád je) jednou jeden velmi trpělivý fotograf jménem Geert Weggen, který fotil veverky pět dlouhých let. Pozor, nejde o trénované jedince, všechny jsou divoké!

Geert těmto červeným potvůrkám každý den přichystal něco dobrého na zub a čekal, až zaujmou vhodnou pozici pro snímek. Jistě, na co jiného nalákat veverky, než na jídlo? Přesto musel fotograf nafotit nespočet snímků, než se mu podařilo dosáhnout takto jedinečné výsledky. Ale stálo to za to.

Pokud vás veverky pobavily, koukněte se na Geertovu instagramovou stránku na https://www.instagram.com/geertweggen/. A když zadáte jeho jméno do vyhledávání na Amazonu, najdete knížku, ve které snímky z veverčích olympijských her vyšly.


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky