Několik rad pro úsporu peněz při příští cestě

Lenka Němcová
2. ledna 2023
4 minuty čtení

Rozhodnout se pro dovolenou na neznámém místě může být velmi zábavné a vzrušující, ale může to být také trochu problematické. Při sestavování cestovního plánu a hledání cenově nejvýhodnějšího ubytování a aktivit je třeba zvážit mnoho různých faktorů.

Podívejte se na několik dostupných možností, které vám pomohou udržet váš příští výlet v rámci vašeho rozpočtu, ať už se jedná o služební cestu nebo volnočasový výlet.

Doporučuje se cestovat mimo špičku.

Cestování mimo hlavní sezónu je jednoduchá strategie, kterou lze využít k získání nejvýhodnějších letenek i hotelového ubytování (označované také jako mimosezóna).

Kromě nejnižších cen letenek a ubytování v pětihvězdičkovém hotelu nebo resortu zjistíte, že během prohlídky města je v ulicích podstatně méně lidí. Například dovolenou v Evropě můžete odložit na září, abyste využili nižších cen letenek, a počasí bude ve většině regionu pravděpodobně stále příjemné.

Buďte flexibilní při výběru letů.

Při nepřímé cestě může cesta do cílové destinace trvat déle, ale let s mezipřistáním je často nejvýhodnějším způsobem dopravy.

Kromě toho může mít na cenu znatelný vliv den v týdnu, kdy letíte. V porovnání s cestováním o víkendu přinese let v týdnu téměř vždy výraznou úsporu nákladů na rodinnou dovolenou.

Provedení jen několika takovýchto relativně skromných úprav můžete výrazně ušetřit.

Vyhněte se placení přemrštěných poplatků za zavazadla.

Před odjezdem z domova se ujistěte, že jste zvážili svá zavazadla, abyste se vyhnuli často přemrštěným poplatkům spojeným s přepravou většího množství zavazadel, než je povoleno.

Pokud nelze další věci zabalit do hlavního zavazadla z důvodu nedostatku místa, existuje spousta způsobů, jak být vynalézavý a použít kvalitní příruční zavazadlo nebo dokonce zavazadlový plášť.

Módní a funkční zavazadlová bunda je velmi podobná standardní bundě. Přesto má další prostor, takže do ní její uživatel může snadno přihodit několik dalších předmětů, které mu pomohou kontrolovat množství zavazadel, za něž je účtován poplatek.

Vyhněte se nejoblíbenějším místům.

Vyhýbání se nejvíce přeplněným a hektickým oblastem je osvědčenou metodou, jak ušetřit peníze. Například evropské město, jako je Paříž, může být poměrně drahé, ale existuje spousta dalších krásných možností, které mohou být stejně atraktivní, jako jsou Atény a Budapešť. Dovolená na Kostarice je obvykle poměrně drahá, nicméně cesta do sousedního státu, jako je Nikaragua, může být lákavější.

Ve specifických podskupinách cestovního ruchu může rezervace na poslední chvíli pomoci ušetřit značné množství peněz. Pokud se vám podaří nechat věci na poslední chvíli, můžete získat výrazné slevy na řadu výletů a plaveb, ale je nepravděpodobné, že vám to pomůže ušetřit peníze na cestování.

Tyto organizace chápou, že mít prázdnou loď nebo zájezd není nikdy dobré. V důsledku toho udělají vše pro to, aby při rezervaci přilákaly další zákazníky; obvyklé je čekání do jednoho nebo dvou týdnů před datem odjezdu, abyste získali nárok na snížení ceny.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Tipy a rady,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky