Nezařazené

Nepodceňujte Zanzibar. Jde o opravdový turistický klenot!

Kam na dovolenou? Třeba do Zanzibaru. Proč právě tam? Třeba proto, že jde o jednu z TOP turistických destinací, ačkoliv o tom většina turistů nemá ani páru. Kromě toho, že je Zanzibar nádherný a jedinečný, je také velmi podceňovaný. To se však v posledních letech mění a vypadá to, že mu svět přichází na chuť.

Zanzibar je malý ostrov v Tanzánii a právem patří k nejlepším dovolenkovým destinacím. Můžete se zde potápět, šnorchlovat, užívat si windsurting a kitesurfing, slunit se na plážích, potápět se mezi korály a mnohem více…

Čarokrásné pláže

Zanzibar je perfektní místo pro milovníky slunění na dokonalých plážích. Ale nejde jen o opalování a koupání, za zmínku stojí i ideální podmínky pro většinu vodních sportů a takřka bezkonkurenční podvodní svět. Jen málokde je tak nádherný jako právě zde.

Kuchyně na světové úrovni

Jaké jídlo konzumují obyvatelé Zanzibaru? Možná se budete divit, ale zdejší kuchyně patří k tomu nejlepšímu, co váš mlsný jazýček ochutná. Jde o perfektní směsku portugalské, indické a několika dalších kuchyní s výrazným vlivem té ze Středního východu. Jídlo je zkrátka delikátní a čerstvé mořské plody jsou k mání na každém rohu.

Unikátní kulturní mix

Zanzibar je místem, kde se mísí kultury nejen v jídelním menu. Potkáte zde zástupce mnoha odlišných zemí hovořící ještě více jazyky. Američané, Arabové, Indové, Evropané… ti všichni si dovolenou užívají plnými doušky a vy můžete s nimi.

Jedinečná kultura

Zanzibar vás uhrane svou historií a vibrující kulturou. Přeci jen jde o místo, které bylo poprvé osídleno před 20 tisíci lety, což je sám o sobě důvod, proč se zde vydat a nasát atmosféru dob dávno minulých.

Příjemné klima a romantická atmosféra

Zanzibar je ideální dovolenkovou destinací také proto, že návštěvníkům garantuje krásné počasí po celý rok. Průměrně zde každý den svítí sluníčko po 7 hodin. Zároveň je považován za jedno z nejromantičtějších míst světa. Pokud plánujete líbánky, měli byste Zanzibar zařadit do nejužšího výběru. Společně s partnerem zde zažijete romantiku na nejkrásnějších plážích – lákavé, nebo ne?

Další články

Kam na dovolenou v prosinci k moři – za teplem?

Tipy na nejlepší města pro digitální nomády

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Další články