5 úžasných věcí, které vznikly díky 3D tisku

Lenka Němcová
14. března 2018
3 minuty čtení

Když je možný dvojrozměrný tisk, proč to nezkusit rovnou ve 3D? Něco takového si řekl Chuck Hull, když vymyslel první 3D tiskárnu. Psal se rok 1983 a zřejmě netušil, že o čtvrt století později budou 3D tiskárny poměrně běžným zařízením. Vytiskl si kalíšek na čištění kontaktních čoček, což docela zavání nudou, ale v té době to bylo cool. Podařilo se mu něco, co ostatní pokládali za nemožné. Ale šel dál a technologie pokročila. Co se na 3D tiskárnách tiskne nyní? V podstatě všechno… Ty nejzajímavější věci vám představíme v článku.

Kytara

Skupinu studentů napadlo, že se pokusí snížit ceny hudebních nástrojů. Použili technologii 3D tisku a hádejte co – povedlo se jim to. Stejnou kytaru, jako je k vidění ve videu, použila britská indie rock kapela. Vypadá skvěle a hraje ještě lépe!

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Zbraně

V minulosti se 3D tiskárny používaly také na tisk zbraní, ale ty se po několika vypálených nábojích rozpadly. Problém vyřešily neziskové organizace, které nabídly uživatelům volně stažitelné šablony pro tisk jednotlivých dílů z pohodlí domova. Všechno co potřebujete je 3D tiskárna.

Bota s elektrickým světlem

Na délku mají metr, takže nejde o boty vhodné ke každodennímu nošení. Jedná se o moderní skulpturu, která se poprvé objevila v reklamě Onitsuka Tiger. Prodává se online a vyjde na 5880 Eur. Kombinace detailů a abstraktního nasvícení vypadá vskutku neobvykle. Nespustíte z ní oči.

Pentagonální náramek

Vypadá trochu komplikovaně, ale právě o to tvůrcům toho zajímavého kousku šlo. Šablona byla stažena více než 1000×. A nejen tento šperk – ozdoby všeho druhu patří k nejvyhledávanějším, když přijde na 3D tisk.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Bikini – N21

Možnosti 3D tisku jsou vskutku nekonečné. Důkazem budiž tyto bikiny. Vypadají skvěle a údajně jsou velmi pohodlné. Nevěříte? Jsou vyrobeny z Nylonu 12, což je silný, poddajný a voděodolný materiál.

https://banter.fun/8-coolest-creations-of-3d-printer/

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky