Bydlení a styl

Nestárnoucí dřevěná podlaha nikdy neomrzí

Trendy přichází a zase odchází, což v oblasti bydlení platí minimálně dvojnásob. Některé materiály však přesto zůstávají na samotném vrcholu popularity a s jejich pozicí žádné alternativy neotřesou. Skvělým příkladem budiž dřevo, které se využívá napříč všemi oblastmi výroby. Dřevěný nábytek, dekorace, doplňky a samozřejmě podlahy – to vše má své místo v klasicky i moderně pojatém interiéru. Především pak zmíněné podlahy, o nichž se často hovoří jako o duši bydlení.

Proč dřevo?

Důvodů, proč si z rozsáhlé nabídky materiálů vybrat právě dřevěnou podlahu, je víc než dost. Masivní dřevo je esteticky hodnotné a pohled na něj nikdy neomrzí. Navíc nabízí prvotřídní vlastnosti – vynikající tepelnou a zvukovou izolaci, možnost renovace a zdravotní nezávadnost.

Ať už vaše volba padne na parkety, prkna nebo dřevěné plovoucí podlahy, jistě oceníte skutečnost, že dřevo absorbuje vlhkost a zlepšuje mikroklima v místnosti. Je vhodné i pro alergiky, protože se na něm neusazuje prach a roztoči. Působí velmi útulně, je příjemné na dotek a hodí se téměř všude vyjma vlhkých místností.

K dalším výhodám patří poměrně bezproblémová pokládka a renovace podlah. Pro šikovného kutila nepředstavuje realizace podlahy žádný problém, což platí i o případných opravách. Prošlapaná místa či ztráta původní barvy lze vrátit do původního stavu i po letitém užívání.

Údržba dřevěné podlahy není náročná a nezabere příliš mnoho času. Stačí ji vysát nebo zamést a přetřít mírně vlhkým hadrem. Na trhu jsou samozřejmě dostupná i speciální čistidla.

Obraťte se na odborníky

Pokud vás krása dřeva oslnila, obraťte se na firmu Bukáček – podlahy České Budějovice. Odborníci vám ochotně poradí při výběru, doporučí vhodné řešení a postarají se o pokládku. Ukázky realizovaných zakázek a další informace najdete na podlahybukacek.cz.

Další články

Nutná výbava na léto do každé domácnosti? Domácí klimatizace!

Trávíte hodně času přípravou jídla? V moderní kuchyni ho budete trávit ještě raději

Víme, jaké jsou trendy v bytovém textilu. Znáte je také?

Na Smíchově roste unikátní Vila Hřebenka s 10 byty

Pryč se starým nátěrem!

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *