Nestárnoucí dřevěná podlaha nikdy neomrzí

Adam Valový
19. března 2017
2 minuty čtení

Trendy přichází a zase odchází, což v oblasti bydlení platí minimálně dvojnásob. Některé materiály však přesto zůstávají na samotném vrcholu popularity a s jejich pozicí žádné alternativy neotřesou. Skvělým příkladem budiž dřevo, které se využívá napříč všemi oblastmi výroby. Dřevěný nábytek, dekorace, doplňky a samozřejmě podlahy – to vše má své místo v klasicky i moderně pojatém interiéru. Především pak zmíněné podlahy, o nichž se často hovoří jako o duši bydlení.

Proč dřevo?

Důvodů, proč si z rozsáhlé nabídky materiálů vybrat právě dřevěnou podlahu, je víc než dost. Masivní dřevo je esteticky hodnotné a pohled na něj nikdy neomrzí. Navíc nabízí prvotřídní vlastnosti – vynikající tepelnou a zvukovou izolaci, možnost renovace a zdravotní nezávadnost.

Ať už vaše volba padne na parkety, prkna nebo dřevěné plovoucí podlahy, jistě oceníte skutečnost, že dřevo absorbuje vlhkost a zlepšuje mikroklima v místnosti. Je vhodné i pro alergiky, protože se na něm neusazuje prach a roztoči. Působí velmi útulně, je příjemné na dotek a hodí se téměř všude vyjma vlhkých místností.

K dalším výhodám patří poměrně bezproblémová pokládka a renovace podlah. Pro šikovného kutila nepředstavuje realizace podlahy žádný problém, což platí i o případných opravách. Prošlapaná místa či ztráta původní barvy lze vrátit do původního stavu i po letitém užívání.

Údržba dřevěné podlahy není náročná a nezabere příliš mnoho času. Stačí ji vysát nebo zamést a přetřít mírně vlhkým hadrem. Na trhu jsou samozřejmě dostupná i speciální čistidla.

Obraťte se na odborníky

Pokud vás krása dřeva oslnila, obraťte se na firmu Bukáček – podlahy České Budějovice. Odborníci vám ochotně poradí při výběru, doporučí vhodné řešení a postarají se o pokládku. Ukázky realizovaných zakázek a další informace najdete na podlahybukacek.cz.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky