Netflix chytá napínavý krimi thriller Skoro normální rodina. Ukáže noční můru všech rodičů

Adam Valový
18. října 2023
4 minuty čtení

Na obzoru se rýsuje další kriminální thriller, který zanedlouho uvede Netflix. Švédský snímek Skoro normální rodina (v originále A Nearly Normal Family) slibuje vzrušení a napětí, které nemá obdoby. Tvůrci tohoto seriálu položí divákům jednu z nejpalčivějších otázek, jakou si rodiče mohou položit: Kam až jsou ochotni zajít, aby ochránili své děti?

Nový kriminální thriller čerpá ze stejnojmenného bestselleru Mattiase Edvardssona, jehož kniha si našla cestu do rukou čtenářů ve 35 zemích po celém světě a celkem se prodalo více než 550 tisíc výtisků. Při tvorbě tohoto seriálu se naštěstí autor knihy Mattias Edvardsson zapojil jako výkonný producent, takže můžeme očekávat, že se bude držet původní linie v co možná největším rozsahu. Tedy snad.

Pro režiséra Per Hanefjoda byla práce na Skoro normální rodině velmi cennou zkušeností. Knižní předloha poskytuje ideální základ pro kvalitní hranou adaptaci. „Od prvního setkání s tímto příběhem jsem si cenil toho, že má opravdu něco do sebe. Vyvolává složité otázky, nabízí hloubku postav a po celou dobu vás udržuje v napětí,“ uvedl pro Netflix.

Samotný autor a výkonný producent Mattias Edvardsson je z účasti režiséra Hanefjorda nadšený, protože je pro tento příběh zapálený. Pro Edvardssona bylo důležité, že se natáčelo v Lundu, tedy městě, kde se odehrává kniha. Doufá, že díky promyšlenému obsazení seriálu dílo prosadí i ve světě.

Synopse Netflixu uvádí, že se rodina Sandellů na první pohled jeví jako obyčejná. Otec Adam pracuje jako kněz, matka Ulrika jako právnička, a společně se svou devatenáctiletou dcerou Stellou nijak výrazně nevybočují ze švédského rodinného standardu. Žijí na rezidenčním předměstí Lundu a zdánlivě si užívají perfektní život. Ale jeden osudný den vše změní. Stella se ocitne ve vazbě a čelí obvinění z vraždy. Její zdrcení rodiče propadají nejhorším myšlenkám a začínají si klást otázky. Co se vlastně stalo? Jak daleko jsou ochotni zajít, aby svou dceru zachránili? Jak moc ji vlastně znají? A jak moc sebe navzájem?

V roli Stelly se představí talentovaná herečka Alexandra Karlsson Tyrefors. Lo Kauppi a Björn Bengtsson pak ztvární rodiče Ulriku a Adama. Björna Bengtssona i možná pamatujete z populárního seriálu Poslední království.

Zveřejněný trailer servíruje pohled do temného a komplikovaného švédské rodiny. Už z něj je patrné, že Stella není obyčejná dcerunka, u níž by obvinění někoho překvapilo. Dává nahlédnout do duše problémového dítěte, které, než aby spolupracovalo s policií, spíše podává stížnosti na to, že nemůže používat vězeňskou posilovnu tak často, jak by chtěla. Nicméně jeden záběr v traileru vyvolává náhlé otázky – co když byla Stella znásilněna? Možná bylo její chování důsledkem toho, že se rodiče snažili ututlat některé nepříjemnosti, aby neutrpěla jejich pověst. Anebo je to všechno úplně jinak?

Na všechny otázky budeme hledat odpovědi již 24. listopadu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  18. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky