Cestování

Odlehlé a „skryté“ pláže najdete i v Chorvatsku

Když se v Česku zmíníte o plánech na dovolenou v Chorvatsku, nikdo se dál neptá. Téměř všichni si automaticky představují línou dovolenou na některé z nejznámějších přeplněných pláží se stálým přísunem mořských lahůdek a čerstvého ovoce. Chorvatsko se tak u nás neoprávněně ocitlo ve škatulce velmi podceňovaných zemí pro dovolenou. Proto jsme se zaměřili na méně známé odlehlejší pláže, které vás hravě přesvědčí, že jste právě objevili přírodní ráj srovnatelný s menšími zátokami např. na Maledivách.

Pláž Stiniva na ostrově Vis překvapí atmosférou

Vlastně celý ostrov Vis působí jako krásná přírodní rezervace zachovávající si tradice a ekologický způsob života. Je to podmíněno historií tohoto místa. Ostrov Vis byl totiž 50 let pouze vojenskou základnou a z bezpečnostních důvodů tak byl pro veřejnost nedostupný. Pláž Stiniva je obklopená skalami, a tak udržuje příjemné klima za každého počasí a působí velmi romanticky. Na své si tu přijdou nejen milovníci potápění ale i rybáři. Určitě byste měli navštívit Modrou a Zelenou jeskyni. Pojmenování dostaly podle efektů, které v nich můžete spatřit. Modrou jeskyni odrazy slunečních paprsků ode dna zbarví do modré, za zelenou v druhé stejnojmenné jeskyni chaluhy na mořském dně. Samozřejmě ani zde nechybí tradiční chorvatská pohostinnost a vynikající víno.

Pláž Veliko i Malo jezero na ostrově Mljet jsou téměř lázeňskou oázou klidu

Zatímco na Visu se atmosférou vrátíte tak trochu do historie Chorvatska a různých řemesel, ostrov Mljet působí jako zapomenutý ráj s lagunami ve stylu řecko-římských lázní. Veliko i Malo jezero jsou součástí národního parku, a tak není divu, že se k němu dostanete pouze malou lesní pěšinou. Můžete si tu vyzkoušet sílu mořského proudu nebo jen tak relaxovat v lagunách, kde je voda o pár stupňů teplejší. Pokud budete mít koupání dost, můžete navštívit Kláštera svaté Marie nebo prozkoumat krásy národního parku a samozřejmě ochutnat nějakou ze zdejších specialit v přilehlých vesničkách. Atmosféra tohoto místa je opravdu nezapomenutelná.

Mali Bok na ostrově Cres je odměnou pro hledače skrytých pláží

Mali bok je pokladem všech hledačů skrytých přírodních pláží. Čeká na vás opravdu čista voda a krásné skalní scenérie. Na tuto pláž se musíte kompletně vybavit jako na celodenní výlet. A počítejte s tím, že cesta na pláž jde pouze pěšky a dobrou půlhodinku zabere.

Ostrov Brač má ke skrytým plážím i stylové ubytování

Komfort odlehlých skrytých pláží, kde se člověk nemusí bát hlavy na hlavě, dotáhl ostrov Brač k dokonalosti bydlením v tzv. robinsonádách. Tedy stylového domku přímo u krásné pláže čistě jen pro vás. Naprosto ideální pro soukromou dovolenou s přáteli. Za prozkoumání stojí také Škrip, která vás nejen svou architekturou dokonale seznámí s historií i kulturou tohoto místa.

Když se rozhodnete pojmout dovolenou poznáváním několika, případně všech těchto zajímavých pláží v Chorvatsku, umocněte svoje zážitky zapůjčením lodi. Vítr ve vlasech vaše zážitky spolehlivě znásobí.

Není důležité, jak daleko se za dobrodružstvím vydáte, příroda v Chorvatsku se vyrovná mnoha luxusně znějícím destinacím. Zážitky jsou k nezaplacení kdekoliv.

Štítky

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *