Oktopus: Nový seriál České televize láká na Miroslava Krobota a Mariku Šopovskou

Adam Valový
8. srpna 2023
4 minuty čtení

Česká televize přichází s novinkou. Mezi podzimními premiérami, které by měly zaujmout všechny fanoušky detektivního žánru, se objeví seriál s názvem „Oktopus“ a slibuje zajímavý pohled na vyšetřování odložených případů. Zárove láká na neobvyklý tým detektivů. Hlavní role ztvární Miroslav Krobot a Marika Šoposká, kteří se v této třináctidílné detektivní sérii stanou hlavními protagonisty.

V hlavní roli se představí Miroslav Krobot jako problémový policista, jehož postava nese jméno kapitán Dítě. Tento zkušený detektiv se bude věnovat vyšetřování odložených případů, které se odehrály v minulosti. Krobotova postava je charakterizována jako „trošku neuspořádaný jedinec se složitým osobním životem“. Rozvádí se, sází na koně a rád zkusí štěstí v kartách. Jeho způsob života se však promítá i do jeho práce.

Opakem Dítěte bude jeho parťačka, poručice Markéta Fáberová, kterou ztvární Marika Šoposká. Tato mladá a ambiciózní detektivka přinese do týmu nový pohled i nadhled. Právě ona se stane novým zrakem, který vnese do oddělení Oktopus čerstvou energii. Zpočátku to mezi ní a kapitánem Dítětem jiskří, neboť mají odlišné přístupy k vyšetřování. Postupem času však začnou nacházet společnou řeč a uvědomí si, že každý pohled na věc může přinést cenné poznatky.

Další důležitou postavou v týmu je plukovník Alexej Schwarz, jehož ztvární Kryštof Hádek. Schwarz bude velet celému týmu Oktopus a zajišťovat koordinaci vyšetřování. Jde o postavu s autoritativním přístupem a schopností udržovat disciplínu v týmu.

Zuzana Stivínová se představí v roli laborantky forenzní expertízy a bývalé manželky kapitána Dítěte, nadporučice Marie Dítětové. Její odbornost a schopnosti v oblasti forenzní analýzy budou hrát klíčovou roli při rozkrývání složitých kauz.

Název seriálu Oktopus je odvozen z „oddělení kontroly termínově odložených případů útvaru S„. Toto oddělení vzniklo z iniciativy kapitána Dítěte, který se rozhodl se věnovat kauzám, které byly dlouhodobě nepříliš úspěšně vyšetřovány. Tým detektivů se zaměřuje na hledání nových okolností a indicií, které by mohly vést k úspěšnému vyřešení případů.

Podtitul „Nové oči vidí jinak“ naznačuje nejen nový pohled na vyšetřování odložených kauz, ale také nový pohled poručice Fáberové na práci a na kapitána Dítěte. Jejich vztah, který se zpočátku zakládá na různých názorech a nedorozuměních, postupem času nabývá na hloubce a vzájemném respektu.

Seriál Oktopus slibuje zajímavé kauzy, atmosféru a nadhled, kterým se odlišuje od klasických detektivních sérií. Tým tvořený zkušeným kapitánem Dítětem, ambiciózní poručicí Fáberovou, plukovníkem Schwarzem a odbornicí na forenzní analýzy Marií Dítětovou slibuje nejen napínavé vyšetřování, ale i osobní rozvoj a vztahy mezi postavami.

První díl seriálu Oktopus se divákům představí už 28. srpna na programu ČT 1. Jestli se tým detektivů skutečně dokáže ve spolupráci a novém pohledu dotáhnout odložené případy k úspěšnému závěru, to už budeme moci sledovat na televizních obrazovkách.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  8. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky