One Piece: Neohrožený Luffy a jeho cesta za pokladem Aneb manga, kterou musíte vidět

Adam Valový
10. září 2023
4 minuty čtení

Japonský seriál One Piece, v japonském originále známý jako ワンピース (Wan Písu), se stal ikonou světa manga a anime. Tvorba mangaka Eiičiró Ody fascinuje čtenáře a diváky po celém světě již více než dekádu. Čím vás tento fenomenální titul přitáhne – a už nepustí?

One Piece můžete sledovat na Netflixu

Na Netflixu je nyní k vidění hraná adaptace. Navzdory původní skepsi některých skalních fanoušků se opravdu povedla. Důvodem je jistě i to, že na seriál bedlivě dohlíží sám Eiiriró Oda. Koukněte na trailer a posuďte sami.

Příběh a hlavní postava

One Piece vypráví příběh o chlapci jménem Monkey D. Luffy, jehož sny jsou stejně velké jako oceán, na kterém pluje. Luffy má jediný cíl: stát se novým pirátským králem. I když může působit poněkud přihlouple, jeho odvaha a odhodlání v boji jsou nezastavitelné. Jeho příběh je zasazen do světa plného pirátství a nekonečného konfliktu mezi piráty a Světovou vládou.

Pozadí příběhu tvoří legenda o velkém pirátovi Gol D. Rogerovi, který nashromáždil obrovský poklad a svými posledními slovy inspiroval piráty po celém světě k hledání pokladu známého jako „One Piece“. Toto doposud neobjevené místo se údajně nachází na ostrově Raftel v Grand Line, nejnebezpečnějším moři na světě.

Luffyho zvláštní schopnosti

Luffyho cesta za tímto pokladem (nečekaně) není snadná. Putování mu však usnadňují speciální schopnosti. Když byl ještě malým chlapcem, snědl zvláštní ovoce zvané ďáblovo ovoce (Gomu Gomu no Mi), které mu propůjčilo neuvěřitelné vlastnosti. Luffyho tělo se stalo gumové, což znamená, že se může protáhnout a stáhnout jako pružina. Díky tomu získal značnou výhodu v boji. Bohužel pro něj, stejně jako ostatní, jež pozřeli ďáblovo ovoce, nemůže plavat, protože mořská voda oslabuje jeho schopnosti.

Cesta za snem

Po setkání s pirátem jménem Shanks, který mu daroval svůj klobouk a zanechal ho s velkým snem, se Luffy rozhodne, že sestaví vlastní posádku a najde bájný poklad. Jeho dobrodružství začíná, když opouští své rodné město v East Blue, aby se vydal na cestu za svými sny.

Prostředí a svět

Svět One Piece je vskutku fascinujícím místem. Téměř celý svět je pokryt oceánem, rozděleným na čtyři části: North Blue, East Blue, South Blue a West Blue. Tyto části jsou spojeny jediným kontinentem známým jako Red Line, který protíná svět od severu k jihu. Nejnebezpečnějším mořem je Grand Line, oddělený od ostatních moří Calm Belt, kde žijí největší a nejsilnější tvorové světa.

Plachtění po Grand Line je náročné kvůli magnetickým polům jednotlivých ostrovů, které ztěžují navigaci. Piráti používají speciální zařízení, Log Pose, které je naviguje od jednoho ostrova k druhému. Na cestě jsou však i Road Ponegliphy, které ukazují cestu na poslední ostrov, Raftel (Laugh Tale), kde je údajně ukryt One Piece.

One Piece je nejen o dobrodružstvích a bojích, ale také o přátelství, snech a hledání vlastního místa ve světě. Série nabízí komplexní a poutavé postavy, bohatý svět a nekonečné příběhy. Zkrátka propracovaná manga, kterou byste měli zapsat na seznam „must see“ seriálů.

O mimořádné kvalitě mangy One Piece svědčí i fakt, že získala neuvěřitelnou popularitu a setrvala na vrcholu žebříčků nejprodávanějších manga titulů od roku 2009 – a fanouškovská základna rok od roku roste.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  10. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky