Bydlení a styl

Opod Tube: Levné a velmi stylové mikrobydlení na méně než 10 m2!

Nedostatek volných bytů a domů je poměrně vážný problém, který se týká především velkých měst. V Tokyu, Hongkongu, Shanghai a dalších asijských metropolích se musí obyvatelé rozhodnout, jestli se vydají cestou vysokého nájmu, nebo žití v nepříliš komfortních podmínkách. Naštěstí jsou zde odborníci a problém aktivně řeší. Co se týče zmíněného Hongkongu, studio James Law Cybertecturetry vyvinulo cenově dostupné mikro-bydlení v tubusu s průměrem 2,5 metru. Povedlo se jim navrhnout minidomácnost pro jednu až dvě osoby – na 9,2 metrech čtverečních plochy přitom nechybí vůbec nic – dokonce ani sprcha a kuchyňka.

Jak může něco takového fungovat? Opod Tube jsou vybaveny skládací lavičkou, která má zároveň funkci postele. Je zde místo pro mikrovlnou troubu (opravdové vaření se bohužel nekoná), mini chladničku a vzadu místo pro sprchu.

Obrovská výhoda Opod Tube spočívá v tom, že se vejde téměř kdekoliv. Třeba mezi dvě budovy, nebo na jiné místo, kde by nešlo postavit klasický bytový dům. Další výhoda pak spočívá v jednoduchém transportu. Tubus váží pouze 22 tun, což je ve srovnání s klasickým bydlením velmi málo.

A kolik stojí? Pokud se Opod Tube House rozhodnete koupit, připravte si něco málo přes 15 tisíc USD. Pronájem vás bude stát kolem 400 USD za měsíc, což je skvělá zpráva pro každého, kdo si nemůže dovolit nic dražšího. Jako startovací bydlení pro mladé lidi je dané řešení vynikající.

 

Další články

Jinonický dvůr – moderní bydlení v místě s bohatou historií

12 skvělých dětských stanů aneb ať žije léto a kempování!

20 domů, jejichž majitelé nemají problém se sousedy

Chcete soukromý ostrov na Floridě? Za pár milionů dolarů může být váš!

Luxus na vaší zahradě: Designová pohovka Dekovita je nyní s 50% slevou!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *