Zdraví

Ostropestřec s artyčokem jsou sehraná dvojka

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle, bez něhož bychom neměli šanci přežít. Podílí se na metabolismu sacharidů a tuků, jejich hlavní činností je detoxikace organismu. Aby vše fungovalo tak, jak má, je vhodné jejich funkci podpořit vhodnými doplňky stravy.

Škodlivé látky je třeba udržovat v mezích

Jak již bylo řečeno, játra mají nezastupitelnou roli v procesu odbourávání škodlivých látek. Umí zvládnout jak jedovaté látky, jež se dostaly do našeho těla zvenčí, tak toxické látky vzniklé v průběhu látkové výměny. Při jejich zpracování dochází k metabolizaci, díky níž jsou poté vyloučeny z organismu.

Co dalšího játra ještě umí?

Játra vytváří žluč, která má nezastupitelnou roli při trávicím procesu. Současně usnadňuje vstřebávání vitamínů a tuků. Játra navíc dokáží produkovat hormony, enzymy a bílkoviny. Z výčtu je jasné, že bychom o tento životně důležitý orgán měli pečovat. Neměli bychom ho zbytečně zatěžovat nadměrnou konzumací alkoholu, požíváním zdraví škodlivých látek, špatným životním stylem či nezdravými stravovacími návyky.

Ostropestřec dopřeje játrům očistnou kúru

Ostropestřec mariánský přispívá k celkové regeneraci jater a ochraňuje je proti ztukovatění. Obsahuje totiž zdraví prospěšnou látku silymarin, jež zabraňuje vniknutí toxinů do jaterní tkáně. Kromě jiného dokáže regenerovat poškozené jaterní buňky a celkově posílit imunitní systém.

Artyčok není jenom zelenina

Listy a kořeny této zeleniny s blahodárnými účinky na lidský organismus mají významný podíl na detoxikaci a regenerační schopnosti jater. Artyčok společně s ostropestřcem podporují tvorbu žluči. V neposlední řadě pomáhá při zažívacích problémech, nedostatečné funkci slinivky a žlučníku. Osvědčenou kombinaci obou léčivých bylin naleznete v doplňku stravy OSTROPEŘEC PLUS ARTYČOK.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Probiotika a prebiotika – mohou mít vliv na hubnutí?

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Ostropestřec je skvělý na zkvalitnění pokožky hlavy a růst vlasů. Mluvím z vlastní zkušenosti, absolutní souhlas s článkem =)