Nezařazené

Potřebujete novou autobaterii? Poradíme, jak ji vybrat

Špatné startování automobilu není normální a je nutné řešit tento problém včas. Jakmile začnete pozorovat komplikace, pusťte se do zjišťování příčiny. Nejčastější a nejlépe řešitelná situace nastává v případě, kdy jde o starou a dosluhující autobaterii. V článku najdete několik tipů, jak vybrat novou.

Když automobil nechce startovat

Pomalu začínáte pociťovat, že vůz nestartuje tak dobře. Není příliš velká zima, ale stejně potřebujete několik otáček startéru, než motor naskočí. Někde bude problém. V případě, že pozorujete pozvolné zhoršování, bývá problém se starou baterií, která již nemá takovou kapacitu. Může se však jednat i o špatně fungující alternátor, poškozené kontakty a problém se samotným startérem. Na vině mohou být i staré svíčky. Pro přesnější diagnostiku je vhodné navštívit servis, kde vám řeknou více. Nyní se zaměříme na situaci, kdy potřebujete vybrat novou autobaterii.

Výběr správné autobaterie

Autobaterie jsou spotřební materiál, který nevydrží věčně. Jednou za čas přijde chvíle, kdy se zmenší maximální kapacita a je nutné počítat s tím, že je na čase vyměnit ji za novou. Důležitým parametrem je například maximální kapacita. Platí, že čím větší automobil, tím větší kapacitu vyžaduje. Tento údaj uvádí výrobce vozu v příručce, případně je možné dohledat potřebné údaje na internetu. Dále zkontrolujte odpovídající hodnotu startovacího proudu. Podstatné jsou i vnější rozměry baterie, která se musí vejít do příslušného nosiče.

Koupi vyřešíte i přes internet

Na dnešní moderní době je skvělé to, že skoro všechno můžete vybrat a nakoupit z pohodlí domova. Jednoduše si najdete internetový obchod, kde nabízí akumulátory, zadáte značku svého vozu a následně vybíráte autobaterie podle typu auta. Když si vyberete konkrétní variantou, objednáte a čekáte na její doručení. V mnoha případech je doprava zdarma, takže ušetříte řadu starostí i financí. K nákupu navíc můžete přidat další náhradní díly na svůj vůz a vyřešit tak několik potřeb najednou.

Další články

Kam na dovolenou v prosinci k moři – za teplem?

Tipy na nejlepší města pro digitální nomády

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *