Zdraví

Pozorujte nedostatky / přebytky důležitých látek na svém těle

Zdraví je to nejdůležitější co máme a vždy bychom ho měli řadit na první místo. V tomhle článku si prozradíme pár prostých tipů, které může využít každý.

Pozorujte, co Vašemu tělu chybí / přebývá

Na tělu se dá snadno odpozorovat, co Vašemu tělu chybí. Většina tělesných problému se odvíjí od nedostatku, popřípadě přebytku nějaké látky. Důležité je informovat se co s čím souvisí. Uvedu zde pár příkladů. Jestliže například trpíte opakovanými opary, s největší pravděpodobností Vám chybí vitamín B. Vitamín B se vyskytuje v kvasnicích, nebo v pivu. Následně je nutné zvýšit konzumaci této látky (nejlépe přírodní cestou).

Slabá imunita

Druhým příkladem může být například slabá imunita a časté nemoci. Jestliže přijdou první mrazíky a vy jste hned nemocní, máte slabou imunitu. Pro posílení imunity je vhodný vitamín C. To však neznamená, že se při dostavení nemoci naboucháme vitamínem C. Důležité je dodávat ho organismu postupně. Tělo není schopné zpracovat velikou dávku vitamínu, daleko efektivnější je doplňovat ho postupně delší dobu po menších dávkách.

Projev nedostatku

V některých případech nám mohou také scházet minerální látky. Úbytek minerálních látek se nejdříve projeví na vlasech. Vlasy začnou ztrácet svoji kvalitu, odolnost a pěkný vzhled. Tělo při nedostatku minerálu přestane vlasům dodávat minerály a tím mírně vyrovná ztrátu. Větší nedostatky minerálu se pak mohou projevit různými nemocemi, lehkou lámavostí kostí a podobně.

Na těle se dá odpozorovat veliké množství příznaků. Snažte se svému tělu porozumět a následně na odhalené příznaky patřičně reagovat. Nic se ale nesmí přehánět. Všeho se snažte dosáhnout přirozenou a pozvolnou cestou. Prudkým dodáním potřebných látek tělo zbytečně zatížíme, a výsledný efekt bude stejně minimální.

Důležité je hlavně věnovat každému podezřelému jevu pozornost a informovat se o něm. Zdraví je důležité a nesmíme reakce našeho těla přehlížet.

Další články

Mateřídouška: Malá bylina s velkými výhodami pro zdraví

Zelený zázrak: Máta peprná a její pozitivní vliv na vaše tělo

Majoránka: Koření s pozitivním vlivem na zdraví

Dopady prudkých změn počasí na naše fyzické zdraví

Dlouhodobý stres a jeho negativní dopady na zdraví: Když duše a tělo trpí

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *