Přemýšlíte, kde to letos rozpálíte na lyžích? Vyrazte do Slovinska

Lenka Němcová
21. října 2018
3 minuty čtení

Za pár týdnů konečně vypukne lyžařská sezóna. Pomalu se rtuť teploměru dostává k bodu mrazu, a proto je nejvyšší čas zapřemýšlet, kam v letošním roce za lyžařským dobrodružstvím. Pokud vám česká pohoří nevyhovují svou kvalitou, zřejmě uvažujete nad rakouskými Alpami. Co kdybyste ale v letošním roce zajeli do jiného ráje zimních sportů, kterým je slovinská Kranjska Gora.

Kranjska Gora je populární lyžařské středisko rozprostírající se v Julských Alpách. V podstatě leží na pomezí třech států, a to Itálie, Rakouska a Slovinska. V bezprostřední blízkosti areálu se nachází ještě Triglavský národní park.

Proč zrovna Kranjska Gora?

Jakmile zadáte do vyhledávače frázi „2019 lyžování Slovinsko“, jako první se vám nabídne právě Kranjska Gora. Spojit můžete příjemné s ještě příjemnějším. Jestliže jste někdy toužili naživo vidět Světový pohár mužů FIS v klasickém a obřím slalomu, nyní máte šanci, protože Kranjska Gora je každoročním pořadatelem dané soutěže.

Kranjska Gora má přichystaných více než třicet kilometrů sjezdovek pro alpské lyžování, přičemž čtrnáct sjezdovek je modrých, tři jsou červené a čtyři černé. Svahy jsou přizpůsobeny tak, aby vyhovovali i úplným začátečníkům a dětem. O přepravu se stará sedm sedačkových lanovek a dvanáct lyžařských vleků.

Děti do šesti let lyžují zdarma

Další výhodou je, že v Kranjske Gore lyžují všechny děti do šesti let zdarma. Středisko nabízí ideální podmínky pro lyžování, snowboarding i další zimní sporty, a tak si na své přijde vskutku každý. Po náročném dni na svahu naplníte žaludky v jedné z místních restaurací. Ochutnejte polévku jota, tradiční štrúdl, klobásy a jelita. Slovinská kuchyně se hodně podobá té české, ale i tak má něco do sebe.

Jestliže vás Kranjska Gora zaujala, podívejte se na podrobné informace na webové stránce https://www.gradtur.si/cz/.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky