Finance

Při investici do zlata může jít o velké peníze. Jakým rizikům se vyhnete?

V poslední době mezi investory roste zájem o zlaté mince a cihly, které se oficiálně označují jako investiční zlato. Vkládání peněz do této komodity se však může náramně vyplatit také fyzickým osobám, jež mají úspory řádově alespoň v desítkách tisíc korun. Aktuální ekonomická situace totiž napovídá, že by peníze mohly začít poměrně rychle ztrácet svoji hodnotu.

Inflace je strašákem

V důsledku krize kolem pandemie koronaviru došlo k dosti razantnímu nárůstu inflace. Už nyní činí kolem 3 procent a jsou zde určité obavy, že by vzestupný trend mohl pokračovat. Jinými slovy si už dnes za každou stokorunu koupíte méně věcí a potravin nežli ještě před rokem či dvěma. Pakliže máte naspořené peníze jen tak doma, případně v bance s nepříliš výhodným úrokem, přichází peníze o svoji kupní sílu. Zlato v podobě mincí a cihliček je skvělou ochranou právě před negativním inflačním jevem, neboť se jedná o velmi stabilní komoditu, jež ani v horších časech nijak neztrácí na své reálné hodnotě, ba spíše naopak.

Vyhnete se DPH

Velkou výhodou, jíž se investiční zlato vyznačuje, je osvobození od platby DPH při jeho nákupu, což jistě ocení nejen velcí investoři, ale také drobnější střadatelé. DPH se jinak musí platit u všech ostatních investičních příležitostí, například při nákupu nemovitostí jde vždy o docela vysoké sumy peněz.

Kde zakoupit investiční zlato?

V dnešní době už není vůbec problém zajistit si zlato v podobě cihliček (slitků) a mincí, a to především díky renomovanému dovozci a prodejci, který sídlí v pražském Obecním domě. Zlato u něj lze nejen kupovat, ale rovněž prodávat, a to za zcela adekvátních podmínek, jaké v daný okamžik z hlediska světových cen zlata na trhu panují. Zlaté slitky a mince si zde pořídíte už od pár tisíc korun, takže jsou dostupné prakticky pro kohokoliv z vás.

Další články

Dobrá investice může notně vylepšit vaši finanční situaci

Je pro vás obtížné zvolit správný dárek? Zkuste zlaté mince

Potřebujete finanční hotovost ihned? Výkup aut je jednou z možností

Práce realitního makléře je pro lidi, kteří chtějí mít svůj čas pod kontrolou

Slevové kupóny zvýhodňují nákupy na internetu. Co vše si můžete pořídit za nízké ceny?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *