S rychlostí internetu je spokojeno stále více lidí. Přispívá k tomu spolehlivé DSL připojení

Adam Valový
1. července 2021
2 minuty čtení

Dávno pryč jsou doby, kdy jste museli doslova trpět, než došlo ke stáhnutí větších souborů do vašeho počítače z internetu. Aktuální průměrná rychlost internetového spojení je už zcela dostačující k pohodlnému stahování filmů, sledování online televize a dalším úkonům. Velmi k tomu přispívá i fakt, že řada domácností využívá DSL spojení.

Co je DSL a na jak rychlé spojení se můžete v jeho případě těšit?

Internetová DSL rychlost se v současnosti běžně pohybuje kolem 50 Mb/s, často je však ještě vyšší. Takovýto údaj už vám umožní zcela bez problémů vykonávat prakticky všechny činnosti a využít veškeré služby, jež jsou v internetovém prostředí k mání.

DSL internet je v porovnání s jinými možnostmi velmi spolehlivý. Je to dáno už samotným principem, kdy se pro datový tok využívá telefonní vedení, vše tedy funguje přes pevné spojení. Přitom nemusíte mít doma aktivní telefonní linku, stačí, když máte zavedenou účastnickou zásuvku. Pak už lze internet po domácnosti rozvést třeba přes wi-fi, aby se mohlo naráz připojit větší množství zařízení – od klasického počítače až třeba po moderní smart televizor.

Zjistěte si stávající rychlost internetu, pomůže vám s orientací na trhu

Jestliže si nejste jisti, jaká je situace ve vašem bytě či rodinném domě, neboť jste se v poslední době příliš nestarali o novinky ze světa online prostředí, je dobré si provést základní měření rychlosti internetu. Díky němu zjistíte, zda je vaše aktuální rychlost internetu dostačující, nebo je na místě se obrátit na jiného poskytovatele, který vám dokáže nabídnout atraktivnější řešení, a to třeba právě pomocí DSL připojení. U něj se rozhodně nemusíte obávat nějak extrémně vysokých poplatků, ceny jsou vzhledem ke kvalitě a rychlosti spojení srovnatelné s ostatními, méně spolehlivými variantami. DSL rychlost a internet obecně vás rozhodně nezklamou.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Technologie,

Poslední aktualizace:  1. července 2021

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky