Sex Education 4: Trailer ukazuje, koho v pokračování (ne)uvidíme

Adam Valový
18. července 2023
5 minut čtení

Odpočítávání do premiéry začalo! Netflix potvrdil, že oblíbené komediální drama dostane další a zároveň poslední sérii. Další se pravděpodobně opravdu konat nebude, protože mnozí herci včele s Emmou Macket a Ncutim Gatwou již potvrdili, že se v případných dalších sériích určitě nevrátí.

Netflix uvedl, že čtvrtá série seriálu Sex Education vyjde 21. září, tedy právě včas před začátkem nového školního roku. (Nejen) teenageři se tedy mají na co těšit.

První trailer na 4. sérii seriálu Sexuální výchova je již v éteru – a skutečně potvrzuje, že jde o poslední štaci. Krátký teaser ukazuje Otise (a nejen jeho), jak se představuje svým novým spolužákům na Cavendish Sixth Form College. Klasickým (tj. trapným) Otisovým způsobem všem sdělí, že je sexuální terapeut – ale až poté, co omylem naznačí, že má vztah se svou matkou. Čekali byste snad něco jiného? Další sekvence zase ukazují Jean s novým dítětem a Aimee, jak si užívá svobodného života. A také několik toužebných pohledů mezi Otisem a bývalou nápadnicí Ruby.

Obsazení 4. série seriálu Sexuální výchova doznalo od konce 3. série několik velkých změn a několik potvrzených odchodů. Víme, že Simone Ashley se rozhodně nevrátí jako Olivia – Ashley se připojila k obsazení Bridgertonu pro druhou sezónu seriálu jako hlavní představitelka Kate Sharma a od té doby potvrdila, že jednou provždy vyměnila moderní střední školu za regentskou vyšší společnost.

Patricia Allisonová, která hraje Olu, také potvrdila, že se v nové sezóně „nepřipojí k týmu“, a Tanya Reynoldsová, která hraje Olinu lásku Lily, ze seriálu také odchází. „Vlastně se nevracím, což je smutné, velmi smutné,“ řekla Reynoldsová pro Radio Times. „Je to prostě přirozený vývoj těchto seriálů – když máte tak velký herecký ansámbl a tolik postav, zkrátka musíte nechat pár starších postav odejít, abyste uvolnili místo novějším, což je naprosto správné, tak by to mělo být.“

Další, kdo odešel, byla pravidelná účastnice seriálu Rakhee Thakrar, která v dramatu hraje učitelku Emily Sands. „Nejsem součástí nové série,“ řekla Thakrar v neděli deníku Daily Star. „Nemůžu mluvit o tom, proč. Ale jsem na ten seriál pyšná a jsem vděčná, že jsem mohla být součástí něčeho tak důležitého. Na Sexuální výchově není nic špatného.“

Nicméně není důvod k panice, i ve 4. sérii najdete spoustu známých tváří. Asa Butterfield se vrací jako Otis a Gillian Andersonová jako Otisova matka, sexuální terapeutka Jean. Vrací se také stálí členové seriálu Ncuti Gatwa (Eric), Connor Swindells (Adam), Aimee-Lou Wood (Aimee), Kedar Williams-Stirling (Jackson), Dua Saleh (Cal), Mimi Keene (Ruby), Chinenye Ezeudu (Viv) a George Robinson (Isaac), stejně jako Alistair Petrie a Samantha Spiro jako Adamovi rodiče Michael a Maureen.

Hvězda seriálu Schitt’s Creek Dan Levy se připojil k obsazení v roli spisovatele a profesora Thomase Molloye a sdílel fotografii z natáčení vedle Emmy Mackey – tím potvrdil toto oznámení a také návrat Maeve, ačkoli herec řekl v rozhovoru pro Radio Times, že bude v seriálu „o něco méně“.

Zdá se, že čtvrtá sezóna bude pravděpodobně poslední i pro Emmu Mackey. Pro Total Film uvedla: „Je to prostě vždycky ošemetné, je to jiné, když hrajete postavu, která se tak trochu zasekla v čase. Víte, hrajeme sedmnáctileté a všem je nám skoro třicet, což je trochu divné. Je to požehnání, protože je to odrazový můstek a je to něco, co nám dalo různé příležitosti, ale je to něco, z čeho chci elegantně odejít a být ráda, že to existuje, a chránit to a užívat si to v době, kdy to existovalo. Ale ano, teď už je třeba to nechat na pokoji, aspoň myslím.“

„Všichni se můžeme posunout dál a vzít si ze sexuální výchovy i to, co jsme se naučili, protože pro nás všechny to byla doslova škola. Je prostě úžasné, že se nám dostalo takového vzdělání, že jsme prožili křest ohněm a že jsme byli vrženi do celého toho světa. Myslím, že nás to posílilo.“

Pro Gatwu jako Erica je to rovněž konec cesty, protože jako nový Doctor Who bude mít do budoucna mnohem více práce. Zdá se však, že je s Erikovým rozloučením absolutně v pohodě. Pro Vogue uvedl: „Dostane konec, jaký jsem pro něj chtěl. Věci se uzavřou.“

Co se týče nových přírůstků, připojila se Jodie Turner-Smithová z Queen & Slim v nové tajemné roli a podle Gatwy hraje „někoho nového, kdo vstoupí do Ericova života“.

Jakým směrem se bude čtvrtá série Sex Education ubírat, uvidíme již velmi brzy. Zcela jistě to ale bude velká jízda, jak se na závěr seriálu sluší a patří.

Foto: Netflix

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  18. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky