Bydlení a styl

Raz, dva a kvalitní omítka je hotová. Výhody strojního omítání jsou zjevné!

Precizně provedená omítka je jedním ze základním aspektů celkového dojmu, jakým bydlení působí uvnitř i navenek. Nahazování však nepatří k technicky ani fyzicky snadným úkonům. Pro šikovného kutila sice problém nepředstavuje, ale když už nic jiného, jde o časově náročnou činnost. Bez předchozích zkušeností se navíc může celková doba významně prodloužit. Stačí nedodržet doporučený poměr směsi a omítka se na stěně neudrží. Pokud vás v nejbližší době čeká stavba či rekonstrukce, v rámci které se aktivitě nevyhnete, zvažte možnost tzv. strojního omítání. Výsledek vás ohromí – profesionál nahodí kompletní omítky již za několik dní, a to v prvotřídní kvalitě.

Díky inovativním řešením stavebních technologií jsou noční můry z namáhavého omítání minulostí. Speciální stroje umožňují extrémně rychlou a přitom vysoce kvalitní práci v interiéru i exteriéru. Strojní omítání je oproti běžnému způsobu doslova revoluční. Délka aplikace logicky záleží na členitosti podkladu, ovšem běžně velký dům může být hotový již za jediný týden. Dávkování probíhá pouze jednou a výsledkem je souvislá vrstva s vynikajícími vlastnostmi.

Zachování stejnorodé kvality, a tedy i identických vlastnosti v celé ploše omítky, umožňuje moderní výpočetní technika. Právě ta zajišťuje výrobu směsí, které se pak na stavbu dováží v pytlích.

Ve srovnání s tradiční suchou směsí jsou strojně nahozené omítky ještě o něco hladší a snesou přímé srovnání s povrchem ze sádrokartonu. Velmi dobře vyrovnávají vlhkost vzduchu, jsou prodyšné a podílí se na udržení optimálního mikroklimatu v dané místnosti.

Kromě obrovské časové úspory, velmi příznivé ceny (předem lze poměrně přesně odhadnout potřebné množství materiálu) či eliminace rizika výkyvů kvality stojí za pozornost také čistota pracovního procesu. Více vám o strojním omítání prozradí Ing. Luboš Horňák, který provádí omítání a zateplování budov České Budějovice.

Štítky

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *