Repasované PC a notebooky vám ušetří spoustu peněz

Lenka Němcová
21. března 2020
3 minuty čtení

Vlastní notebook či počítač dnes potřebuje téměř každý. Pro zábavu, práci i studium. Pokud také plánujete jeden kupovat pro sebe nebo své děti, určitě vezměte v úvahu také repasované stroje. Ušetří vám spoustu peněz, svůj účel přitom splní.

Repasované notebooky a počítače lidé kupují hlavně z důvodu nízké ceny. V dnešní době by vás ovšem mohl zajímat ještě jeden aspekt – využívat staré věci je ekologičtější než kupovat nové. Ale nebojte se, repasované notebooky a počítače rozhodně nejsou žádné staré pomalé kousky, spíš naopak. Sehnat se dají i repasované herní PC.

Co jsou vlastně repasované PC a notebooky?

Repasované počítače již byly používány, nicméně běžnému člověku bohatě postačí. Většinou pochází z velkých firem, které mají ve zvyku pravidelně obměňovat techniku, aniž by s ní bylo cokoliv špatně. Kromě toho, když se k vám dostane počítač od nějakého manažera, můžete si být jistí, že bude oplývat vysokým výkonem.

Jako repasované se neprodávají žádné obyčejné počítače a notebooky, to by se nevyplatilo. Zpravidla jde o stroje, které v době koupě patřily mezi špičku na trhu. I po pár letech jsou na tom tedy výkonnostně velmi dobře.

Bude mi takový notebook či počítač stačit i na hraní?

Určitě ano. Záleží však na tom, jaký si vyberete. Můžete si koupit nějaký obyčejnější repasovaný notebook, nebo zvolit vysoký výkon. SSD, slušná grafická karta, dostatek paměti a moderní procesor – tohle všechno seženete i u repasované techniky, nedělejte si starosti. Jenom to bude mnohem levnější. Například Lenovo ThinkPad W540 s 256 GB SSD, Intel Core i7, 16 GB RAM a nVidia Quadro K1100M 2 GB pořídíte za třináct tisíc korun. Kolik by stál nový? Dost, je to špičkový model a hardwarové parametry jsou na dnešní dobu velmi dobré.

Neváhejte a dejte repasované technice šanci. Jedinou komplikací může být stav baterky u notebooků, možná už nevydrží to co kdysi. Tohle ale férový výrobce vždy uvede, navíc nová baterie není až tak drahou záležitostí. Nákup repasované techniky se určitě vyplatí. Podívejte se na ceny konkrétních modelů na https://www.malicomputer.cz/herni-notebooky/.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky