Řešíte problém s turbodmychadlem? Přečtěte si, jak na ně vyzrát levně a rychle

Lenka Němcová
12. dubna 2020
2 minuty čtení

Nic nevydrží navěky a samozřejmě to platí také pro zařízení, které přidává motoru sílu. Turbodmychadlo dosahuje až tří set tisíc otáček a vydrží toho opravdu hodně. Neobejde se bez něj většina moderních motorů a již dávno není doménou dieselů – naopak se stále více uplatňuje také v segmentu benzinových agregátů. Vraťme se však k životnosti. V případě optimálních podmínek (a především čistoty mazacího oleje) vydrží turbodmychadla tisíce motohodin (podle výrobců i 6 000 nebo cca 150 000 km). Ale co si počít v momentě, kdy se turbo odporoučí do motoristického nebe?

Dělejte všechno pro to, aby turbo vydrželo co nejdéle

K motoru s turbodmychadlem se musíte chovat ohleduplně, a to i přes tvrzení automobilek, že komponenty testují na maximální zátěž a snesou i poměrně neohleduplné chování. Zřejmě nejdůležitějším aspektem údržby turba je zmíněný olej. Staré nebo nekvalitní mazání vede ke snížení efektivity chodu zařízení a často i k tvorbě usazenin, které mohou turbu přivodit předčasnou smrt.

K dalším důležitým preventivním opatřením patří dochlazení turbodmychadla po rychlé jízdě – v případě nadměrně vytíženého turba by se neměl ihned vypínat motor. A také si dejte pozor na velkou zátěž v nízkých otáčkách – pro turbo je mnohem šetrnější, když podřadíte.

Co dělat s poškozeným turbem?

Když turbodmychadlo přestane plnit funkci, můžete rozbít prasátko a nahradit ho zbrusu novým kusem. Anebo se vydat mnohem úspornější cestou – odborníci na opravy turbodmychadel z turbiny.cz reagují rychle. Turbo vám opraví ihned nebo do 24 hodin. A pokud již oprava nebude možná, stále máte šanci ušetřit – repasovaná turbodmychadla ve špičkovém stavu jsou výrazně levnější než nová.

Společnost TURBÍNY CZ drží 99 % turbodmychadel skladem a na veškerá opravovaná a servisovaná turba poskytuje roční záruku.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky