Cestování

Santorini nebo Kréta: Co je lepší volba pro vaši dovolenou?

Plánujete další velkou dovolenou a chcete se vydat na některý z oblíbených řeckých ostrovů? Máte potíže s výběrem mezi Santorini a Krétou a potřebujete poradit, jak se rozhodnout?

Řecká kultura a podmanivá historie v kombinaci s nádhernými plážemi a pozoruhodnou krajinou již dlouho přitahují cestovatele z celého světa. Při plánování dovolené v Řecku se rozhodování mezi těmito dvěma malebnými ostrovy může zdát jako nelehký úkol: máte prozkoumat sopečnou krajinu Santorini, nebo navštívit archeologické památky na Krétě? Oba ostrovy jsou spojeny pravidelnou trajektovou linkou Kréta – Santorini, takže by bylo snadné navštívit na dovolené oba, ale pokud se musíte rozhodnout, na který z nich se vydat, je tento průvodce určen právě vám.

Ať už toužíte po akčním dobrodružství, nebo po klidných dnech na pláži, tento průvodce vám pomůže zvážit obě místa a rozhodnout se, které je pro vaši dovolenou ideální.

Poloha

Pokud jde o výběr místa pro vaši příští dovolenou, zejména pokud se rozhodujete mezi dvěma krásnými ostrovy, jako je Santorini a Kréta, jednou z prvních věcí, na kterou se musíte zaměřit, je poloha.

Kréta je jižnější ostrov a Santorini se nachází spíše v jihovýchodní části. Je třeba si uvědomit, že Kréta je největší ze všech řeckých ostrovů a Santorini je jeden z nejmenších. I když velikost hraje velkou roli, pokud jde o jednotlivé ostrovy, na každém z nich je stále co dělat a všichni si užijete nikdy nekončící zábavu bez ohledu na to, kam se vydáte.

Výběr ostrova podle jeho polohy by byl nejlepší, pokud plánujete navštívit některý z dalších ostrovů v okolí.

Počasí

Další věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je počasí. I když je počasí na obou ostrovech obvykle velmi podobné, mají některé drobné rozdíly, které by mohly být vhodnější pro různé typy dovolených.

Počasí na Krétě je obecně mnohem mírnější než na Santorini. Průměrná teplota na Krétě se v hlavní sezóně pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, zatímco na Santorini je průměrná teplota kolem 22 stupňů Celsia.

Při návštěvě v létě byste měli vždy počítat s tím, že vás přivítá horko, ať už se vydáte kamkoli. Pokud se rádi koupete v moři a jste rádi venku, je třeba si uvědomit, že teplota vody na Krétě je vždy o několik stupňů vyšší než na Santorini.

Pláže

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé navštěvují Řecko, zejména v létě, je to, že jak pevnina, tak všechny ostrovy mají spoustu nejúžasnějších pláží na celém světě.

Pokud jde o výběr mezi Krétou a Santorini, je třeba si uvědomit, že na Santorini jsou pláže s černým pískem, který vznikl v minulosti v důsledku sopečných erupcí. Kréta má také na výběr z obrovského množství pláží, včetně písečných, oblázkových a dokonce i skalnatých.

Aktivity

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru mezi Krétou a Santorini pro vaši příští dovolenou jsou aktivity. Jak Kréta, tak Santorini nabízejí obrovské množství aktivit, které si můžete užít jak přes den, tak i v noci. Mají však i své odlišnosti.

Pokud hledáte aktivnější dovolenou, která zahrnuje aktivity, jako je pěší turistika, cyklistika, a dokonce i canyoning, je pro vás nejlepší volbou Kréta. Pokud však hledáte něco klidnějšího s možnostmi, jako jsou výlety za vínem a plavby lodí, je pro vás vhodnější Santorini.

Ubytování

Posledním faktorem, který je třeba zvážit při výběru mezi Santorini a Krétou pro vaši příští dovolenou, je typ ubytování. Ačkoli oba ostrovy mají skvělé možnosti, pokud jde o ubytování, a možnosti, které mohou vyhovovat všem rozpočtům, není pochyb o tom, že Kréta má obecně cenově dostupnější možnosti ubytování než Santorini.

Není pochyb o tom, že Santorini je destinací, za kterou jsou lidé ochotni zaplatit mnohem více; přesto zde však budete moci najít cenově dostupné ubytování.

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *